Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Lisa Hannigan a Gregory Porter v rámci série Solo Colours Concerts již příští týden v Ostravě

Lisa Hannigan a Gregory Porter v rámci série Solo Colours Concerts již příští týden v Ostravě

První dva koncerty ze série Solo Colours Concerts – připravované týmem festivalu Colours of Ostrava ve spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovice – proběhnou v Ostravě již příští týden.


Ve čtvrtek 28. listopadu v klubu Cooltour vystoupí sólově jedna z nejúspěšnějších současných irských písničkářek Lisa Hannigan spolu se zpěvákem a kytaristou Richie Eganem. O den později do Multifunkční auly Gong v Dolních Vítkovicích přijede fenomenální americký jazzový zpěvák Gregory Porter, který minulý týden vyprodal londýnskou Royal Albert Hall a u nás zazářil například na festivalu Struny podzimu. Na stejném místě pak 5. prosince svoji obrovskou energii předvede nejvyhledávanější britský gospelový sbor London Community Gospel Choir v dolnovítkovickém Gongu.
Hvězdná irská písničkářka Lisa Hannigan dosud vydala dvě velmi úspěšná alba – Sea Sew (2008) a Passenger (2011) – a nominovala se jimi do týmu nejvyhledávanějších světových písničkářů. V roce 2007 přestala být s konečnou platností doprovodnou zpěvačkou a muzikantkou Damiena Rice, v jehož kapele svou hudební kariéru odstartovala, a vydala se na sólovou dráhu. Křehká písničkářka Lisa Hannigan se do Ostravy vrací po vystoupení v rámci festivalu Colours of Ostrava před dvěma lety. Spolu s ní v samostatném bloku vystoupí také irský písničkář Richie Egan, známý spíše pod pseudonymem Jape, který na Colours of Ostrava už také hrál. Vystoupení je unikátní intimní atmosférou, pouze za doprovodu akustických kytar.

Americký jazzový zpěvák Gregory Porter je držitel několika nominací na cenu Grammy a fenomén současné hudební scény, vystupuje na prestižních festivalech i v nejvýznamnějších světových sálech. Do Ostravy přinese jemnou, oduševnělou a relaxující hudbu pro předvánoční odpočinek a nevšední zážitek.
V předvánočním čase milovníky hudby potěší koncert nejslavnějšího evropského smíšeného gospelového sboru London Community Gospel Choir, se kterým často vystupují velké hudební hvězdy, jako je např. Madonna nebo Nick Cave. Hvězdný sbor letos triumfálně oslavil třicet let úspěšné kariéry a patří v současnosti k nejvyhledávanějším světovým hudebním tělesům, která navždy ovlivnila gospelové dění v Evropě. V České republice se přitom představí publiku úplně poprvé!


„Solo Colours koncerty nabízejí posluchačům interprety, kteří v krátké době vystoupí na vrchol světové hudební scény. Tímto všechny hudební nadšence srdečně zvu na mimořádné hudební zážitky,“ láká Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava.
Všechny koncerty začínají ve 20.00 hodin. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji prostřednictvím internetu v e-shopu Colours of Ostrava http://eshop.colours.cz nebo je možné je zakoupit osobně v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu a v Gongu v Dolních Vítkovicích. Více informací k jednotlivým koncertům, prodeji a ceně vstupenek na www.solocolours.cz.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA