Úvodní strana » Zajímavosti » Léto v Beskydech turisty táhne, horské hotely se začínají plnit

Léto v Beskydech turisty táhne, horské hotely se začínají plnit

Horská střediska v Beskydech teprve ukončila špatnou zimní sezonu a už se hlásí zájemci o letní dovolenou. Hotely, penziony i chatky jsou na některých místech téměř obsazené.  


Zatímco před rokem se na svazích lyžovalo ještě o Velikonocích, letos je všechno jinak. Před koncem března totiž už řada horských středisek v Beskydech i Javorníkách vyřizovala rezervace na léto.

"Objevují se první zájemci," potvrdila Jana Kocurková, majitelka horského hotelu Kohútka v Novém Hrozenkově v Javorníkách.

V hotelu i dřevěných srubech má ale pořád dost volného místa i termínů. Strávit dovolenou sem jezdí lidé z celé republiky i Slovenska. "Je to už půl na půl," upřesnila Kocurková.

Ještě větší zájem je už teď o turistiku v Beskydech. Horský hotel Radegast v katastru obce Dolní Bečva, který leží pod vrcholem památné hory Radhošť ve výšce 1 121 metrů nad mořem, je skoro plný.

"Dva tři pokoje se vždycky najdou, ale zbytek je opravdu už teď obsazený," potvrdil majitel hotelu Martin Trčka.

K dispozici má přes padesát lůžek ve třinácti pokojích. A návštěvníkům nabízí třeba čtyřkilometrovou procházku na Pustevny kolem bájné sochy Radegasta.

"Tato lokalita je vyhledávaná v zimě i v létě, takže celoročně máme o hosty postaráno," vysvětlil Trčka.

Podobně jsou na tom také ve Velkých Karlovicích. Ubytování v areálu Kyčerka je na léto zaplněné z osmdesáti procent. "Zájem je především o typické valašské chalupy, ale také o penziony," upřesnila Magda Pekařová, mluvčí holdingu Synot, který areál vlastní.

Návštěvníky tady nečekají jen procházky po Beskydech, ale třeba nový bike park. Ten stavebníci v těchto dnech dokončují. K dispozici budou od 8. května tři cyklistické trasy a ještě letos k nim přibude trať čtvrtá.

Táhnou nové služby, půjčovna elektrokol nebo dětský park

Velké Karlovice lákají turisty i na jaře. Resort Valachy, který v katastru obce provozuje trojici hotelů s relaxačními centry, eviduje největší zájem o dubnové a květnové wellness pobyty. I tady ale rezervace už teď sahají i do letních měsíců.

"Třeba v hotelu Horal, který preferují rodiny s dětmi, už máme v prvním červencovém týdnu rozebrány největší, rodinné pokoje a plní se i druhý týden," potvrdil ředitel resortu Tomáš Blabla.

Klienty láká resort nejen na novou síť turistických okruhů, ale i půjčovnu horských kol a nově i oblíbených elektrokol, v provozu už je po zimě i místní golfové hřiště.

Už v červnu bude ve Velkých Karlovicích fungovat nový dětský zábavní park Razulák na úpatí sjezdovky Razula. Jeho stavba právě začala. "Podobná služba pro děti u nás zatím chyběla," připustil Blabla.

Sám ale potvrdil i trend, který provozovatelé horských hotelů v posledních letech sledují. Totiž že turisté si dovolenou rezervují s čím dál menším předstihem. Klidně i pár dní před plánovaným příjezdem.

S tím souhlasí i provozovatelé ubytovacích zařízení v moravskoslezských Beskydech. "Zájem lidí je malý. Většinou zavolají teprve měsíc nebo dva před prázdninami," prohlásil majitel penzionu Trojanovice Václav Verner.

Podobně se vyjádřila dcera majitele penzionu Ostravice Lucie Foldynová. "V tuto chvíli jsme obsazeni z deseti, maximálně patnácti procent," dodala Foldynová.


Zdroj: http://zlin.idnes.cz/zajem-o-ubytovani-v-hotelech-v-beskydech-fdl-/zlin-zpravy.aspx?c=A140329_2051052_zlin-zpravy_ras

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA