Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Léto s pimprlaty v Divadle loutek Ostrava pokračuje i v srpnu

Léto s pimprlaty v Divadle loutek Ostrava pokračuje i v srpnu

Na období od 16. července do 19. srpna připravili ostravští loutkáři na alternativní scéně poutavou interaktivní výstavu, která je navíc každou neděli doprovázena pohádkovým představením amatérských souborů v amfiteátru. Vstupenky na výstavu lze rezervovat elektronicky, představení v amfiteátru jsou pro malé návštěvníky i jejich dospělý doprovod zdarma.


Na interaktivní výstavě se děti osobně seznamují s loutkami z některých našich dříve hraných inscenací – například z pohádky Jak švec Dratvička vysvobodil princeznu nebo Princezna Majolenka. S loutkami si mohou nejen pohrát, ale také si vyrobit si svou vlastní loutku z papíru. Výstava je otevřena vždy v pondělí a v úterý ve 12, 14 a v 16 hodin, v neděli pak ve 14 hodin. Prohlídka výstavy je omezena počtem účastníků (20), proto je nutné si včas rezervovat vstupenky na adrese letospimprlaty@dlo-ostrava.cz. Cena jedné vstupenky je 20 korun.
Velký zájem je rovněž ze strany pořadatelů hromadných akcí pro děti (např. letních příměstských táborů aj.) Divadlo loutek pro ně připravilo speciální nabídku vždy na pondělní a úterní dopoledne od 10.00.
O reakcích dětí i jejich dospělých svědčí zápisy v návštěvní knize:
„Bylo to úžasné! Je naprosto super, že během prázdnin jste připravili takovou akci pro děti“ (Dům dětí a mládeže Vratimov).
Malý Tomášek z Olomouce napsal: „Mě se to líbilo. Dávám vám jedničku s třemi hvězdičkami!“
Po pět prázdninových nedělí se v amfiteátru DLO představují amatérské divadelní soubory Rarášci z Opavy, soubor DUO z Frýdku-Místku a Divadlo JEDNADVĚ z Frýdku-Místku.
5. srpna na děti čeká pohádka Čertíkovy lumpačinky, 12. 8. O Palečkovi a 19.8. O nezbedném míči. Tato představení v amfiteátru začínají vždy v 16 hodin a není třeba si na ně žádnou vstupenku rezervovat – amfiteátr nabízí kapacitu až 160 míst. Po představení mohou diváci navštívit výstavu loutek na alternativní scéně.
Stejně tak zůstává o prázdninách v provozu galerie loutek s cukrárnou, a samozřejmě loutkový orloj, jehož pohádkové postavy se na průčelí nové přístavby objevují každé dvě hodiny. V tomto slunečném počasí by návštěvníci neměli ponechat bez povšimnutí ani sluneční hodiny umístěné před galerií loutek.

 

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA