Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Lesní psí hřbitov pod Ostrým

Lesní psí hřbitov pod Ostrým

V sedle mezi horami Ostrý a Žár, mimo turistickou značku, najdete mýtinu, ukrytou uprostřed bukového lesa, jež se nazývá psím hřbitovem. Jedná se skutečně o malý hřbitov s náhrobky rozsetými po malé louce, kde jsou pochováni lovečtí psi.


Hřbitov založil v roce 1977 lesní Vladislav Krop, který bydlel v hájence na svahu Ostrého. Postupně zde pochovali své lovecké pomocníky i další hajní a nové dle dat na náhrobcích přibývají noví obyvatelé hřbitova i v současnosti. Vstupní branou je dřevěné torzo a hned za ní zaujme bludný balvan, s plastikou hlavy psa lovecké rasy barváře.

Jak se tam dostat ?

Pokud půjdete na Ostrý, a chcete pejskům, kteří zde spí svůj věčný spánek, přinést třeba luční kvítí anebo se jen tak na tohle zajímavé místo podívat, tak na rozcestníku "U Malého Kozince" (1km od chaty Kozinec, směrem na Ostrý) odbočte na modrou značku do Bystřice. Po několikastech metrech, těsně před prudkou levotočivou serpentinou se dejte po lesní cestě, kterou uvidíte po pravé straně. Ta Vás, podél loučky a následně mírným stoupáním před Bukový les, dovede až na místo. GPS souřadnice: 49.60825 18.66763 ,
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA