Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Lázně zahajují sezónu

Lázně zahajují sezónu

Přestože do lázní míří lidé za odpočinkem, relaxací a regenerací celoročně, sluneční paprsky a zelení provoněný vzduch láká k oslavám. Proto i lázně v Jeseníkách se pečlivě chystají na zahájení sezóny. Někde to pojímají kulturně, jinde zase vědecky.


Lázně Bludov chystají v průběhu května a června řadu kulturních a společenských akcí, které odstartuje 11. května přehlídka historických vozidel. I letos se uskuteční ve dnech 14. až 17. května Lázeňské dřevosochání. V pátek 17. května zahájí výstava fotografií Jindřicha Štreita nazvaná Cesty životem. Vernisáže se zúčastní i samotný fotograf. Také Termální lázně Velké Losiny odstartovaly hlavní sezónu. V polovině dubna se staly poprvé dějištěm třídenní dermatologické konference. Odborníci na kožní onemocnění z celé České republiky zde společně diskutovali nad aktuálními poznatky z oblasti výzkumu a léčby kožních onemocnění. Velkolosinské lázně, přes plánovanou výstavbu Therme parku, otevřou venkovní koupaliště. To bude v provozu od
1. května. Do tamější léčivé sirné vody se mohou návštěvníci ponořit až do konce srpna. Plánovaná výstavba zahájí 1. září. V Jeseníku propukne zahájení lázeňské sezóny 17. května a oslavy potrvají po tři dny. Na Masarykově náměstí proběhne šňůra tanečních vystoupení, koncertů, ale i divadelní představení pod širým nebem. Na pódiu se objeví vizovičtí Flereti, rockové The Apples, nebude chybět ani ohňová show. Tradičnímu slavnostnímu aktu bude přítomen zakladatel lázní Vincenz Priessnitz s chotí.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA