Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Lázně v Jeseníku připravují májový ples v přírodě i sportovní lahůdky

Lázně v Jeseníku připravují májový ples v přírodě i sportovní lahůdky

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku vstupují do nové sezony ve velkém stylu. Na květen chystají noční ples v přírodě inspirovaný historií, ve spolupráci s nedalekou Českou Vsí dokončují cyklostezky kolem lázní, v červnu otevřou první etapu environmentálního hřiště a zároveň se stanou hostiteli nejlepších orientačních běžců Evropy i tradičního cyklistického Závodu míru!


Poprvé ve své novodobé historii pořádají lázně ples pod širým nebem. „Navazujeme na rok 1839, kdy lázeňská šlechta v čele s princem Nasavským a knížetem Lichtenštejnem uspořádala ples v přírodě. Gräfenberk prý tehdy svítil do dáli jako moře pramenů,“ představuje originální zahájení sezony obchodní ředitel lázní Tomáš Rak. Tradiční
start sezony, který proběhne 13. až 15. května, se ovšem v Jeseníku neobejde ani bez účasti samotného zakladatele lázní Vincenze Priessnitze a jeho choti Sofie, velkolepého promenádního koncertu, žehnání pramenů či koncertu na lázeňském hřišti. Hudební hvězdou programu bude Věra Špinarová, publikum předtím naladí hity kapely Olympic revival.

Lázně centrem vrcholového sportu
Jesenické lázně se letos stanou také centrem vrcholového sportu. Od 21. do 28. května hostí Mistrovství Evropy v orientačním běhu, přičemž některé ze závodních tratí organizátoři vytyčují samozřejmě v okolí lázní. Běžce vzápětí vystřídají cyklisti. „Mistrovství Evropy bude jedinečným zážitkem,“ těší se Rak a pokračuje: „Naše lázně ovšem budou potřetí také zázemím pro Závod míru. Pro vítězství jedné z etap budou muset mladí borci svižně vyjet i nepříjemné lázeňské stoupání.“ Závod, který patří do bodovací soutěže UCI do 23
let, se uskuteční 3. až 6. června. Lázně v Jeseníku chystají pro letošní rok také další významné aktivity. Novinkou letní sezony 2016 jsou cyklistické stezky. Tajemství zdejší části Rychlebských hor tak konečně můžeme bezstarostně objevovat ze sedla bicyklu. Dále v blízkém sousedství unikátního Balneoparku vzniká nové, rozsáhlé přírodní hřiště. A další nedávno otevřenou novinkou je naučná stezka Česká Ves. Osmikilometrová trasa začíná uprostřed Rychlebských hor, odkud po modré značce dojdou turisté z lázní do České Vsi. Trasa nabízí výhledy na Zlatohorskou vrchovinu, do polských rovin i na impozantní Sanatorium Priessnitz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA