Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Landek, Hornické muzeum OKD Ostrava

Landek, Hornické muzeum OKD Ostrava

Máte cestu do Ostravy nebo by jste rádi poznali, proč mají ostraváci a lidé z regionu tak rázovitou povahu? Nebo se jen chcete dozvědět více o hornících a těžbě uhlí? Potom máte jedinečnou možnost navštívíte-li Hornické muzem, které se nachází na severu Ostravy, na úpatí vrchu Landek.


Rozhodně doporučujeme využít sychravého počasí, které dodá celé návštěvě tu pravou atmosféru. Většinu času stejně strávíte v simulovaném dole nebo na návštěvě u báňských záchranářů. Určitě stojí za shlédnutí obojí.

Pokud budete mít prostor, můžete se rovněž podívat na vrchol hory Landek, kde najdete místo nálezu Petřkovické Venuše. Jen je opravdu škoda, že vrcholek je zhyzděn dosluhujícími tenisovými kurty a na ceduli, která určuje místo nálezu, se sprejeři vyřádili víc než dost.

Jak se do muzea dostat?

Městskou hromadnou dopravou:

- z ústředního autobusového nádraží tramvají č.1, 2, 8, 12 na zastávku Muglinovská v Ostavě - Přívoze, poté autobusem č.34, 52, 67, 68, 70 nebo 73 na zastávku Hornické muzeum.
 Doba jízdy: 25 min.
- z hlavního nádraží ČD tramvají č.1, 2, 8 na zastávku Muglinovská, poté autobusem č. 34, 52, 67, 68, 70 nebo 73 na zastávku Hornické muzeum
. Doba jízdy: 15 min
- z nádraží ČD Ostrava Svinov autobusem č. 56 směr Hlučín na zastávku Hornické muzeum
- z letiště Mošnov autobusovou linkou Ostrava – Nový Jičín – Ostrava na zastávku Ostrava/ÚAN

Autem:

- z centra Ostravy směr Hlučín, za mostem přes dálnici D1 (sjezd 361 km) a řeku Odru odbočte doprava směr Petřkovice a poté podle ukazatelů.

 

 

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA