Úvodní strana » Zajímavosti » Kulturní léto, které tady ještě nebylo

Kulturní léto, které tady ještě nebylo

Letní měsíce jsou v kultuře ve znamení hudebních festivalů a koncertů pod širým nebem. Valná většina lidí odjíždí na dovolené a sezóna začíná opět začátkem září. Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí ale připravuje na červenec a srpen sérii programů Valašskomeziříčské kulturní léto 2014. Centrem dění se opět stane Amfiteátr v parku zámku Kinských. Vstup na akce, kromě promítání letního kina, Výstavy patchworkových přikrývek a koncertu Tří sester je zdarma. 


V minulých letech se spousta koncertů musela kvůli nevyzpytatelnosti počasí zrušit. „Tento rok připravujeme takzvanou mokrou variantu. Programy se v případě nepříznivého počasí přesunou do prostor Kulturního zařízení a diváci tak nebudou kvůli špatnému počasí ochuzeni o žádný z plánovaných koncert,“ sdělil Roman Štěrba, ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. A na co, že se letos můžeme těšit? Každou červencovou neděli ožije kromě Amfiteátru také Jurkovičův altánek v parku Kinských. Promenádní koncerty zde uvedou vždy ve čtyři hodiny odpoledne místní Komorní žestě.
Valašskomeziříčské kulturní léto nabízí pestrou paletu hudebních vystoupení. Prostor dostanou jak místní skupiny Generace VM a PJ Harvey Revival či Dechová hudba města Valašské Meziříčí s hostem Bystřičankou z Valašské Bystřice, tak i rožnovský umělec Zbyněk Terner a Joe After Trio. Tradiční altajskou hudbu a s tím spojenou techniku alikvotního zpěvu typickou pro oblast vnitřní Asie představí sibiřský hudební soubor Altai Kai. Do Valašského Meziříčí zavítá také pětinásobná zlatá slavice Naďa Urbánková se skupinou Bokomara či nezaměnitelný písničkář Pavel Dobeš.
Do rytmu tanga přivede Amfiteátr argentinská zpěvačka Mariel Martínez se skupinou La Porteňa Tango Trío ve vystoupení nazvaném Perfume de Tango. Naproti tomu vás široký spektrem folkloru pohltí vystoupení atraktivní skupiny Cimballica. Její repertoár přesahuje do mnoha žánrů, od klasiky přes jazz až po úpravy rockových legend.
Hudební nabídku Kulturního léta uzavře mini festival skupiny Tři Sestry v rámci 2014 Gambrinus Tour v areálu zámku Žerotínů. Můžete se těšit na téměř 40 hitů, které zahrají během svého dvouapůlhodinového koncertu. Hosty turné budou spřátelené soubory E!E, Doctor P.P., De Bill Heads a MZH. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketstream.
To ale není vše. Nezapomínáme ani na ty nejmenší. Písně z vlastní produkce přiveze do Valmezu postavička Pískomila v interaktivním hudebně zábavném pořadu pro děti Pískomil se vrací. Jejich hudba přináší dětem aktivní radost, rodičům vítaný relax a spoustu společné zábavy pro obě generace. Fenomenální návrat hlásí Letní kino, které si pro tuto sezónu vypůjčilo digitální techniku a poslední dva srpnové víkendy, pro vás připravuje nové filmové trháky. Například pokračování akčního filmu Expendables: Postradatelní 3, sci-fi z dílny Luca Bessona Lucy, nové zpracování filmu Želvy ninja nebo českou pohádku Tři bratři v hlavní roli s Tomášem Klusem a Vojtou Dykem. Takové Kulturní léto tady snad ještě nikdy nebylo. Doufáme tedy, že si do Amfiteátru najde cestu každý.
Více informací naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Zde vás budeme pravidelně informovat o případném přesunu akce z Amfiteátru do prostor zámku Žerotínů. Těšíme se na vás.
(smo#2014)

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA