Úvodní strana » Zajímavosti » Kromě hudební nadílky Ladná Čeladná nabídne bohatý program pro děti

Kromě hudební nadílky Ladná Čeladná nabídne bohatý program pro děti

Již potřetí se Čeladná stane dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě dvou hudebních scén areál nabídne dětskou zónu s celou řadou aktivit pro nejmenší návštěvníky. V programu nebudou chybět divadelní představení, filmové projekce, čtení pohádek, workshopy, simulátory, stolní hry či soutěže. Dvoudenní festival v areálu ZŠ Čeladná startuje v pátek 4. srpna.


 

„Dětské publikum je pro nás stejně důležité jako dospělé, proto věnujeme značnou pozornost přípravě aktivit pro malé návštěvníky. Chceme, aby se děti na Ladné Čeladné bavily a měly přitom možnost naučit se novým dovednostem. V programu proto pamatujeme na představení s interaktivními prvky či nejrůznější workshopy zaměřené na ruční práce nebo rozvíjení pohybových dovedností,“ uvedl za dramaturgický tým Jiří Moravčík. Na divadelní scéně vystoupí například divadélko Ententýky nebo uskupení Stará bába, které odehraje pohádkové příběhy plné písniček a kouzel. Díky interaktivnímu charakteru představení se diváci stávají součástí děje a mohou jej dotvářet. Letos se děti dočkají také koncertu na hlavní scéně. V sobotu 5. srpna vystoupí kapela Bongo Bombarďák se svým hudebním programem, jehož autorem je divadelník Jiří Jelínek. Spolu s Michalem Daleckým a Filipem Nebřenským odehrají chytlavé písničky okořeněné vtipnými texty. Ačkoli další koncerty nejsou prvoplánově určeny pro dětské publikum, v programu najdeme řadu interpretů, které děti dobře přijímají. „Mezi takové patří například Ivan Mládek se svým Banjo bandem nebo kapela The Tap Tap. Zajímavý bude také koncert písničkáře Pokáče, který kromě vlastního repertoáru odehraje dvě skladby s pěveckým sborem ZŠ Čeladná. Jednu skladbu vybere on, druhou sbor,“ upřesnil Jiří Moravčík.

Čtení pohádek i tvůrčí a pohybové workshopy

Festival letos opět spolupracuje s neziskovou organizací Celé Česko čte dětem, která již 11. rokem vede celostátní kampaň na podporu myšlenky o důležitosti předčítání dětem. Stejně jako loni bude možné v odpočinkové zóně přečíst svým dětem knížku, poležet si na polštářích, namalovat si obrázek nebo si naopak nechat pomalovat tvář. „Chtěli bychom děti i dospělé pozvat na předčítání hudebníků a divadelníků, kteří vystoupí na festivalu. Letos připravujeme také soutěžní stanoviště, na kterých budou děti sbírat body. Kartičky s plným počtem bodů slosujeme a děti se dočkají krásných odměn,“ uvedla Monika Škanderová z Celé Česko čte dětem​. V odpočinkové zóně se bude dále nacházet dětská filmová scéna, jejímž partnerem je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.

Čas na festivalu mohou malí návštěvníci strávit i v tvořivých dílnách či hraním postřehových a deskových her nebo skládáním stavebnic. K dispozici budou kostky a figurky pro volné stavění i stavebnice pro větší děti. Ve stánku ostravského Světa techniky pak zvídavci mohou objevovat zajímavosti ze světa chemie nebo si na trenažeru simulujícím přetížení 3G vyzkoušet pocit, jaký zažívají piloti stihaček. Oba festivalové dny se také uskuteční parkourová exhibice a dále samostatný workshop, v němž si zájemci zacvičí pod dohledem zkušených lektorů. Nejrůznější pohybové aktivity si děti mohou vyzkoušet i v cirkusovém šapitó. Zvláště malé děti pak jistě ocení venkovní hrací zónu, v níž nebude chybět trampolína, skluzavka a prolézačky. „Jsem přesvědčen, že festivalem Ladná Čeladná byl před dvěma lety položen základní kámen tradice letního festivalu pro rodiny s dětmi v naší obci. Ladná Čeladná nabízí rozmanitý program, který obohacuje kulturní a volnočasové vyžití v naší obci, a proto jsme rádi, že akci tohoto typu můžeme podpořit. Předchozí dva ročníky se setkaly s  velmi kladnou odezvou veřejnosti a věřím, že stejně tomu bude letos,“ uvedl starosta Čeladné Pavol Lukša.

 

 

 

Informace ke vstupenkám

·         Dvoudenní vstupné: v předprodeji 200 Kč / na místě 290 Kč

·         Jednodenní vstupné: v předprodeji 150 Kč / na místě 200 Kč

·         Děti do 15 let (pouze na místě): 100 Kč, děti do 140 cm zdarma

·         Držitelé ZTP, ZTP/P: dvoudenní vstupné 100 Kč / jednodenní vstupné 75 Kč (Vstupenky k zakoupení na místě po předložení průkazu ZTP, ZTP/P. Doprovod držitele ZTP/P vstup zdarma.)

·         Klienti ČPZP můžou po předložení průkazu zdravotní pojišťovny uplatnit 20% slevu na vstupné (v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu nebo přímo na místě)

Kontakt pro média:

Michaela Vávrová, mluvčí festivalu Ladná Čeladná

email: vavrova@silverbc.cz, tel: 725 952 912

 

Více informací o festivalu na:

 www.ladnaceladna.cz a https://www.facebook.com/ladnaceladna

 

Pořadatelem akce je SILVER B.C., s.r.o.

 

Partneři festivalu:

Obec Čeladná, Brose, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Radegast, Kofola, Beskydské rehabilitační centrum, Celé Česko čte dětem, Filmy v češtině, Oriental, ADSLs, Outdoor energy, Čechymen

 

Mediální partneři:

Hitrádio Orion, Moravskoslezský deník, TV Polar

 

Za podpory:

 

Moravskoslezský kraj, Nadace Život umělce

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA