Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Krnovské hudební slavnosti jsou tady!

Krnovské hudební slavnosti jsou tady!

Také letos se milovníci hudby mohou těšit na Krnovské hudební slavnosti, které zahajují již 12. ročník a letos poprvé budou trvat celých devět dní.


Na vybraných místech v Krnově se tak návštěvníci budou moci zaposlouchat například do hudby zpěváka Bohouše Josefa s kapelou Burma Jones, populární kapely Buty v čele s Richardem Kroczkem a Radkem Pastrňákem či jednoho z nejbrilantnějších kytaristů světa Lubomíra Brabce a špičkového varhaníka Aleše Bárty. Vyvrcholení podzimního krnovského svátku hudby bude představovat koncert první dámy české operní scény, sopranistky Evy Urbanové.

Již 12. ročník Krnovských hudebních slavností se letos uskuteční ve dnech od 14. září do 22. září 2013 na vybraných místech města Krnova. Letos poprvé budou hudební slavnosti trvat celých devět dní a stejně jako v předchozích ročnících i tento nabídne návštěvníkům zajímavý a pestrý festivalový program. Návštěvníci opět budou moci vybírat z široké škály hudebních směrů. „Kromě vážné hudby, která se stala nedílnou součástí našeho hudebního festivalu, nabízíme návštěvníkům zejména v posledních letech také zajímavé koncerty například filharmonie s populárním zpěvákem. Chybět ani tentokrát přitom nebude také lidová či folklorní hudba a samozřejmě ani nejrůznější žánry současné moderní hudby. Hudba se rozezní sály i komorními prostory, hrát se bude v kavárnách i na otevřeném jevišti krnovského Hlavního náměstí. Věříme, že programovou skladbou oslovíme veřejnost všech věkových kategorií, protože v programu pamatujeme i na nejmenší,“ říká Kateřina Lindovská, ředitelka krnovského kulturního střediska, které tento hudební svátek připravuje.
Návštěvníci Krnovských hudebních slavností se mohou těšit například na oblíbený Úvodní slavnostní koncert učitelů ZUŠ Krnov v Koncertní síni sv. Ducha nazvaný Kouzlo komorní hudby aneb Sdílená radost z hudby, charismatického saxofonistu Pavla Nálepu v Bauerově kavárně nebo rockový kabaret originální kapely Vltava v Kofola music clubu. Na Hlavním náměstí, kde je vstup zdarma, vystoupí například Jiří Pavlica s ojedinělým hudebním tělesem Hradišťan, které se vyznačuje vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, skupina se svou typickou image bílé košile, černé brýle, kravaty a kalhoty Laura a její tygři, kapela Buty v čele s Richardem Kroczkem a Radkem Pastrňákem, která si získala popularitu především nápaditými a vtipnými texty, či Bohouš Josef s populární poprockovou kapelou Burma Jones, která se nejvíce proslavila především v 90. letech. Velkým hudebním zážitkem pak bude koncert brilantního kytaristy Lubomíra Brabce a špičkového varhaníka Aleše Bárty v Koncertní síni sv. Ducha. Program slavností ale nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky, pro které je připravený zajímavý program v podobě varhanních koncertů a oblíbeného Hudebního domečku.
Vyvrcholením Krnovských hudebních slavností bude v neděli 22. září v krnovském Městském divadle Závěrečný galakoncert známé české operní divy, která již téměř 20 let patří k největším hvězdám Národního divadla a sklízí ovace i v zahraničí, sopranistky Evy Urbanové v doprovodu šedesátičlenného orchestru opery Národního divadla moravskoslezského Ostrava. V programu zazní slavné árie z oper od Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a druhá část večera bude věnována světově proslulému italskému skladateli Giuseppe Verdimu, u něhož si letos připomínáme 200. výročí narození. Více informací k programu na http://www.khskrnov.cz. Všichni jsou srdečně zváni!
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA