Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Krásno spatřili první diváci

Krásno spatřili první diváci

Měsíc před celostátní premiérou mohli první diváci spatřit černou krimi komedii Krásno. Filmový debut režiséra, scénáristy arodáka ze Šumperka, se natáčel během loňského léta v podhůří Jeseníků a jeho děj je neodmyslitelně spjat se Šumperkem.


Předpremiéra filmu Krásno se uskutečnila v pátek 27. prosince v šumperském kině Oko. I když bylo přidáno druhé představení v deset hodin večer, obrovský zájem místních obyvatel spatřit film „z jejich ulic“ nebyl zdaleka uspokojen. „Lístky mizely velmi rychle. Kino bychom vyprodali desetkrát po sobě, v jednu chvíli jsme měli strach, aby si lidé neseděli na klíně,“ uvedl ředitel kina Oko Kamil Navrátil.
„Krásno není obyčejný film. Je to film, jenž vychází ze skutečných událostí, které se nás dotkly tady v Šumperku a velmi ovlivnily naše životy. Natáčení proto nebylo běžné, byla to naprosto osobní záležitost, zpověď, pokus vyrovnat se s minulostí. Krásno je přehrada nad městem Šumperk, městem, kde jsme se narodili se spoluautorem scénáře Martinem Fingerem,“ uvedl před projekcí Ondřej Sokol, který se předpremiéry zúčastnil společně s dalšími tvůrci.
I když Šumperk a jeho obyvatelé nejsou ve filmu znázorňováni vždy v dobrém světle, Ondřej Sokol přispěchal s poklonou na adresu města: „Jedna scéna se měla odehrávat před škaredým panelákem, ale žádný pořádně ohyzdný jsme v Šumperku a okolí nenašli, a tak jsme tuto scénu museli filmovat v Praze. Tam je ošklivých paneláků dost.“ Do běžné distribuce českých kin se Krásno dostane 30. ledna.
Film mohl vzniknout také díky finanční podpoře Olomouckého kraje, města Šumperk a filmové kanceláře Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA