Úvodní strana » Zajímavosti » Krajská galerie v Ostravě zve na workshop Malování světlem

Krajská galerie v Ostravě zve na workshop Malování světlem

V sobotu 19. července proběhne ve večerních hodinách na zahradě ostravského Domu otevřený workshop Malování světlem. Každý si může vyzkoušet namalovat světlem různé obrazce a vytvářet netradiční fotografické efekty. Akce je součástí seriálu světelných instalací a dílen festivalu Czech (the) Light pod záštitou agentury CzechTourism.


V sobotu 19. července 2014 od 21 do 24 hodin se na zahradě Domu umění v Jurečkově ulici 9, který spravuje Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), uskuteční otevřený a bezplatný workshop Malování světlem.

 


Malování světlem v ulicích je zábavná akce pro celou rodinu, při které se návštěvník naučí vytvářet neuvěřitelné fotografické efekty, kterých nelze dosáhnout ani digitální manipulací. Za pomoci speciálních světelných štětců budou lidé malovat libovolné tvary či obrazy, které následně na běžné fotografii zanechají stopy podobné malířskému štětci. Výtvory účastníků se budou promítat na velkoplošné plátno a celý večer zpříjemní i ambientní hudba.

„Malování světlem povede český umělec nových médií Andrej Boleslavský a každý účastník si výsledky své práce odnese domů na památku,“ říká Kateřina Naarová, tisková mluvčí GVUO, a doplňuje „Kdo má zájem, může si přinést vlastní fotoaparát, případně stativ.“

Výstavní sály Galerie výtvarného umění v Ostravě budou sice po dobu konání workshopu uzavřené, ale kavárna Domu umění bude v provozu a sociální zázemí galerie bude také otevřené. Vstup na akci je zdarma.

 

Video: ukázka workshopu malování světlem:
https://www.youtube.com/watch?v=IUen3gxfHD0

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA