Úvodní strana » Aktuality » Událo se » kRAJSKÁ GALERIE UZAVŘE DŮM UMĚNÍ VEŘEJNOSTI Z DŮVODU REKONSTRUKCE

kRAJSKÁ GALERIE UZAVŘE DŮM UMĚNÍ VEŘEJNOSTI Z DŮVODU REKONSTRUKCE

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, připravuje rozsáhlou rekonstrukci suterénních prostor. Z toho důvodu bude Dům umění dočasně uzavřen pro veřejnost.


Během letních měsíců se uskuteční rekonstrukce všech suterénních prostor ostravského Domu umění, který spravuje Galerie výtvarného umění v Ostravě. Úpravy a renovace místností se budou týkat také depozitářů, v nichž je uložena část galerijních sbírek GVUO. Rekonstrukce by měla zajistit celkovou izolaci, odvlhčení Domu umění a klimatickou stabilizaci vnitřních prostor. Opravné práce potrvají nejméně do října 2013 a po celou dobu jejich trvání bude Dům umění uzavřen.

„Rekonstrukce Domu umění je nezbytně nutným krokem, který jsme museli v nejbližší době provést, abychom zajistili standardní podmínky všem uměleckým dílům z našich sbírek,“ říká Jiří Jůza, ředitel GVUO.

Součástí realizovaného projektu sanací depozitárních prostor je proto i rozsáhlé konzervátorské ošetření deponovaných děl, zejména ve spolupráci s restaurátorským oddělením Akademie výtvarných umění v Praze. Budovu Domu umění je nutno udržovat ve zdravé kondici pro zajištění kvalitní výstavní činnosti. Již nyní se proto plánuje realizace generální opravy střechy a okolí Domu umění, to znamená zahrady a prostoru před hlavním vstupem.

Po výstavě Ovčáček !!!, která končí 30. června, bude Dům umění až do konce rekonstrukce uzavřen. „Omlouvám se všem návštěvníkům za toto neobvyklé opatření a věřím, že jim všechny pozitivní změny dobu čekání vynahradí,“ uzavírá Jůza.

Slavnostní otevření rekonstruované budovy bude spojeno se zahájením výstavy Začátek století, která představí reprezentativní výběr tvorby soudobých českých autorů z posledních třinácti let. Výstavní rok pak zakončí expozice uměleckých děl 19. století ze sbírek GVUO.


Dům umění, který navrhli architekti Fiala a Wallenfels, je otevřen veřejnosti od roku 1926. Od té doby slouží funkcionalistická cihlová budova výstavním účelům. Již v minulých letech se uskutečnila řada rekonstrukcí interiéru i výstavních sálů.

Dům umění - foto M. Polášek

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA