Úvodní strana » Zajímavosti » Koncert v lázních má podpořit darování kostní dřeně

Koncert v lázních má podpořit darování kostní dřeně

V klimkovických lázních se v úterý představí Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Stane se tak v rámci kampaně Policejního prezidia nazvané Podpořme darování kostní dřeně.


Jejím cílem je získání nových dobrovolníků pro zápis do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Koncerty se postupně uskuteční ve všech krajích České republiky.

 

„V Moravskoslezském kraji se koncert koná 3. června 16 hodin v Sanatoriích Klimkovice. Kromě poslechu hudebního tělesa, v jehož repertoáru jsou skladby známých skladatelů celého hudebního spektra, od hudby klasické, přes filmovou až k populární, budou pro diváky připraveny krátké odborné přednášky k tématu registru dárců kostní dřeně. Svou osobní zkušenost představí policista, jehož pomoc přispěla k záchraně lidského života," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

 

Součástí akce určené nejen policistům ale také široké veřejnosti, je i bohatý doprovodný program. Pro děti jsou mimo jiné připraveny ukázky výcviku služebních psů a výcviku psů, jejichž majitelé absolvovali kurz zodpovědného majitele městského psa pořádaný ostravskými policisty. Informace nejen k zápisu do registru dárců kostní dřeně, ale také k dárcovství krve nebo plazmy podají přímo na místě pracovníci Krevního centra Fakultní nemocnice Ostrava. Vstup na akci je zdarma. 

 

Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/koncert-v-laznich-ma-podporit-darovani-kostni-drene-20140602.html

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA