Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Koncert podpoří výstavbu školy v Malawi

Koncert podpoří výstavbu školy v Malawi

Pokračuje úspěšná spolupráce českých a polských klubů Rotary. V pátek 21. února se od 19 hodin v Městském kulturním domě v Mikołowie poblíž Katowic uskuteční charitativní koncert na podporu obyvatel Malawi.  


Koncert pořádá Rotary klub Ostrava – International ve spolupráci s Rotary Klubem Katowice. Diváci se mohou těšit na vystoupení mladých talentů jak z Polska, tak i z České republiky, Josefa „Pepy“ Meleckého nebo Henryka Czicha se souborem „Universe“.

Výtěžek z koncertu poputuje na projekt Helping Malawi, který Rotary klub Ostrava – International organizuje na pomoc tomuto státu, který patří mezi deset nejchudších na zemi. Patronát nad tímto projektem převzal docent Rastislav Madar, který působí v Africe již řadu let pod záštitou organizace „Lékaři bez hranic“. V Malawiské republice nemá většina obyvatel přístup k základní lékařské péči a vyšší vzdělání má pouze jeden člověk z 10 000. Toto se rozhodli členové Rotary změnit, a proto všechny zdroje, které vyberou, Nadace Rotary zdvojnásobí a budou použity na zbudování nemocnice a školy v nejvíce postižené oblasti na východě této africké země. Projekt pomáhá i řadě jiných oblastí, mezi které patří například podpora studia dětí na střední škole, nákup kuřat a koz pro udržitelný chov, zřízení knihovny či nákup léků a základního zdravotnického materiálu.


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA