Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Kamil Střihavka & Leaders! Unplugged v Akordu

Kamil Střihavka & Leaders! Unplugged v Akordu

Rocková legenda, muzikálová hvězda a majitel nezaměnitelného, fenomenálního hlasu KAMIL STŘIHAVKA vyjel 7. února 2014 na akustické turné. Fanoušci muzikálového Ježíše si přijdou na své, neboť plánovaných 12 exkluzivních vystoupení bylo pro obrovský zájem rozšířeno o další koncertní místa.


I sever Moravy se akusticky rozezní. 26. 3. Kamila Střihavku s jeho doprovodnou akustickou kapelou LEADERS!, která je pro tuto příležitost rozšířena o další nástroje a hudebníky - Lukáš Pavlík (bicí nástroje), Martin Ivan (kontrabas), Petr Henych (akustické kytary), Štěpán Eliáš (klávesy, Fender piano), Markéta Podhajská (perkuse), Ondřej Klímek (saxofony, flétny aj.), David Babka (steel kytara) - přivítá v 19:30 ostravský Akord.

Na otázku co bylo impulsem ke vzniku akustického turné, Střihavka odpovídá:
Je to moje první akustické turné a jsem rád, že jsem se k tomuto kroku odhodlal. V minulých letech jsem si s myšlenkou o akustickém setu dost zahrával, ale nenacházel jsem ten správný „klíč“ a důvod celou věc zrealizovat. Až do loňského léta, kdy jsem si volal s mým mladším kolegou, který je nejen aktivním muzikantem, ale i zvukovým inženýrem v nahrávacím studiu. Ptal jsem se, jak se daří a jestli točí ve studiu nějaké nové desky. Odpověděl mi, že desky se už moc netočí, spíš singly, nebo SP-čka (což jsou zkrácené verze cédéček - max. čtyři písně). Pak se mě zeptal, jestli si dovedu představit, že by si v dnešní době někdo poslechl v kuse celou desku, což je podle jeho názoru snad ještě horší představa, než si přečíst knížku. Dost jsem se vyděsil a nakonec se rozhodl, že akustické koncerty přeci jen zrealizuji. Jde o to, že návštěvník takového komorního koncertu má jedinečnou možnost, poslechnout si v pohodlí polstrované sedačky víc než jednu desku, a to v mnohem nižší hlukové hladině, než jsou rockové koncerty „na stojáka“… A v dnešní neutěšeně, uspěchané době se prostě zastavit a poslechnout si příběhy, které se společně s emocemi formou písní snažíme vyprávět.A na jaké písně se mohou ti, kdo se na akustický koncert chystají, těšit?
Převážnou část playlistu tvoří skladby z uplynulých let, které nebyly pro jejich subtilnost, aranž, či náladu, nikdy koncertně hrány, protože se nehodily na playlist rockového koncertu. Zpěvák využije komornosti akustického hraní a tyto písně koncertně dopremiéruje právě v rámci jarního Unplugged tour. Vedle těchto, nikdy naživo nehraných písní, zazní i skladby, bez kterých si nikdo nedovede Střihavkův koncert představit. Jde o skladby jako Země vzdálená, Kovboj z Teplic, Černá růže, Když se snáší déšť, Woo-Doo, ale také coververze oblíbených světových skladeb. Posluchači se mohou těšit na zajímavé a mnohdy i překvapivé aranže.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA