Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Kam za questy? Poradí nový web questing.cz

Kam za questy? Poradí nový web questing.cz

Fanoušci questů (tzv. hledaček) mají konečně možnost najít všechny informace na jednom místě. Společnost Actaea pro ně ve spolupráci s nadací Partnerství a firmou LabyrinthPro připravila nový webový portál questing.cz.  


„Na webovém portálu najdou nyní fanoušci přes dvacet hledaček, které vznikly během posledních dvou let. Najdou zde všechny potřebné informace, aby nakonec questy úspěšně splnili,“ říká předsedkyně občanského sdružení Actaea Kateřina Kočí. Webové stránky Questing.cz jsou vůbec prvním českým portálem, který se fenoménu questů hlouběji věnuje. Zájemci na nich mohou vyhledávat questy podle turistických oblastí i podle jejich názvů, dozví se, co vlastně hledačky
jsou, jak s nimi pracovat i jak vytvořit novou hledačku.
„Samotný questing je hra připomínající českou honbu za pokladem nebo tzv. šipkovanou a jeho smyslem je představit zábavnou formou přírodní i kulturní bohatství dané lokality,“ vysvětluje Kočí.
Součástí projektů organizace Actaea týkajících se questingu, které podpořilo Ministerstvo životního prostředí a Nadace OKD, je i organizace seminářů a pracovních setkání ve vybraných CHKO nebo překlad publikace, která se questům věnuje.

Více na www.questing.cz
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA