Úvodní strana » Aktuality » Událo se » K Radegastu a na Radhošť

K Radegastu a na Radhošť

Trojanovice - Pustevny - Radhošť - Trojanovice Jednoduchá vycházka, vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Výchozím bodem jsou Trojanovice, dolní zastávka lanovky na Pustevny.


Tentokrát jsme záměrně zvolili jednoduchou vycházku, vhodnou i pro rodiny s malými dětmi. Výchozím bodem jsou Trojanovice, dolní zastávka lanovky na Pustevny.

Parkoviště v hotelu a bufetu Ráztoka má příznivé ceny (auto 50 Kč, motocykl 30 Kč a autobus 200 Kč) a dostatek parkovacích míst. Dolní stanice lanovky se nachází cca 200 metrů od parkoviště. Cena jízdného je lidová, nahoru se svezete za 40 Kč a zpáteční jízdenka stojí 70 Kč. Lanovka jede každou hodinu od 8:00 do 18:00. Před budovou si můžete natrénovat posezení na lanovce.

Na Pustevnách se můžete občerstvit a nakoupit suvenýry. My jsme zvolili zařízení patřící Baníku Ostrava - ceny průměrné a obsluha zoufalá. Cesta na Radhošť vede kolem altánku Cyrilka, odkud jsou pekné výhledy na údolí Bečvy, Benešky, Vsetínské vrchy, Hostýnské vrchy, Štramberk, Bílou Horu, Ondřejník, Nízký Jeseník, Frýdecko-Místecko a Lysou horu.

Výstupem k Cyrilce překonáte největší stoupání na celé trase. Dál cesta vede po hřebeni k soše Radegasta. Další zastávkou je již vrchol Radhoště s dřevěnou kaplí sv. Cyrila a Metoděje. Za pětikorunové vstupné můžete vystoupat na věžičku kaple. Na vrcholu Radhoště je kromě kaple i hotel Radegast a televizní vysílač.

Vrátit se můžete stejnou cestou, nebo po 1 km odbočit po zelené na Trojanovice. Značka celou cestu klesá, vede po zpevněných lesních cestách a ústí u dolní stanice lanovky na Pustevny.

Informace o turistických akcích naleznete v kategorii Turistika.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA