Úvodní strana » Zajímavosti » Juniorští reprezentanti ve voltiži bodovali na mistrovství světa v Rakousku!

Juniorští reprezentanti ve voltiži bodovali na mistrovství světa v Rakousku!

V Ostravě dne 16. 8. 2017 - Začátkem srpna se v rakouském Ebreichsdorfu, uskutečnilo mistrovství světa ve voltiži, kterého se zúčastnilo i sedm juniorských reprezentantů České republiky, šest z nich z Jezdeckého klubu voltiž Albertovec u Bolatic na severní Moravě. Ti v kategorii skupin vybojovali úžasné 5. místo, což je dosud nejlepší umístění juniorských českých voltižních jezdů v historii!  


Juniorští reprezentanti ve voltiži bodovali na mistrovství světa v Rakousku!

 

V Ostravě dne 16. 8. 2017 - Začátkem srpna se v rakouském Ebreichsdorfu, uskutečnilo mistrovství světa ve voltiži, kterého se zúčastnilo i sedm juniorských reprezentantů České republiky, šest z nich z Jezdeckého klubu voltiž Albertovec u Bolatic na severní Moravě. Ti v kategorii skupin vybojovali úžasné 5. místo, což je dosud nejlepší umístění juniorských českých voltižních jezdů v historii!

 

Světového šampionátu, který se koná jednou za dva roky, se zúčastnilo celkem 289 závodníků z 19 zemí. Soutěžilo se zde v kategorii jednotlivců mužů a žen, v kategorii Pas de Deux (dvojic) a v kategorii juniorských skupin (závodníci ve věku od 6 do 18 let). Z českých zástupců postoupila pouze nejúspěšnější juniorská skupina z  JK voltiž Albertovec a tři jednotlivci, kteří museli splnit náročnou kvalifikaci a získat známku min. 6,5 bodů na mezinárodních závodech.

 

„Voltiž je náročný a pro diváka velmi adrenalinový a esteticky půvabný sport. Je charakterizován jako gymnastická akrobacie na neosedlaném koni, který cválá. Voltiž je jedinou jezdeckou disciplínou, ve které má Česká republika mistra světa, kterým se stal v roce 2008 v kategorii mužů Petr Eim,“ vysvětluje paní Romana Kubíková, matka 13leté reprezentantky Lucie z Jezdeckého klubu voltiž Albertovec a pokračuje: „Děti se tomuto sportu věnují již od zhruba 4 let a trénují minimálně 3krát týdně. Je to velmi náročný sport, při závodech se hodnotí nejen technické provedení cviků, ale i umělecký dojem a kůň.“ Kromě již zmíněného letošního 5. místa na mistrovství světa v kategorii juniorských skupin se může tento úspěšný moravský klub pochlubit také 7. místem juniorských skupin z MS 2015 v holandském Ermelu a 4. místem z mistrovství Evropy 2016, to také vybojovala juniorská skupina. V roce 2014 se team JK voltiž Albertovec poprvé nominoval také na Světové jezdecké hry (tzv. jezdeckou olympiádu), která se konala ve vzdálené Normandii.

 

 

„Všechny děti v našem oddílu JK voltiž Albertovec ve věku od 4 do 20 let prochází v přípravě kombinací gymnastiky, posilovny, baletu a tance, a i přes mrazivé počasí absolvují pravidelné tréninky a víkendová soustředění na koních. Na prvním místě je u dětí péče o koně, poté se věnují sportu,“ dodává paní Kubíková. Voltiž má na Albertovci již 30letou tradici a cvičenci tohoto klubu jsou od roku 2008 několikanásobnými držiteli titulu Mistrů České republiky, pravidelnými účastníky mezinárodních závodů, mistrovství Evropy se účastní pravidelně od 2008. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA