Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Jsme ze stejné planety! Hlásá festival Jeden svět a neoficiálně tímto začíná

Jsme ze stejné planety! Hlásá festival Jeden svět a neoficiálně tímto začíná

I když do zahájení festivalu zbývá ještě měsíc, střípky Jednoho světa se v ulicích objeví už nyní. Neoficiálně odstartuje už 1. března slavnostní vernisáží fotografií Jindřicha Štreita z cyklu Jsme ze stejné planety, a to za účasti samotného autora. Zahájení vernisáže proběhne od 18. hodin v kavárně Maryčka Provozu Hlubina. Samotná výstava bude k vidění až do 30. března. 


 

Soubor snímků, které se v Ostravě v rámci festivalu představí, patří do putovní výstavy Charity ČR a zachycuje příběhy cizinců z celého světa, kteří našli domov v České republice. Z jejich portrétů a příběhů návštěvník zjistí, co se jim tady líbí nebo naopak nelíbí, co si myslí o Češích a proč se rozhodli žít právě u nás.
Výstava jednoho z nejvýznamnějších českých sociálně-dokumentárních fotografů je součástí filmového festivalu o lidských právech Jeden svět, který se v Ostravě bude konat 1. – 8. dubna 2016. Kromě nejnovějších dokumentárních filmů divákům přinese debaty s režiséry, zajímavými hosty, ale i další doprovodné akce. Na své si přijdou milovníci hudby i jídla v podobě světové kuchyně.
Již 17. ročník proběhne v Minikině Ostrava, Atlantiku, Cooltouru a v Cineportu- Provoz Hlubina.

Další informace včetně letošního vizuálu ke stažení najdete na webu www.jedensvet.cz

 

 

Autor: Petra Ondruchová Uvírová

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA