Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Jeseníky se představily rakouskému a slovenskému trhu

Jeseníky se představily rakouskému a slovenskému trhu

Zástupci podnikatelů v cestovním ruchu, výrobci regionálních potravin a pracovníci v oblasti destinačního managementu z Jeseníků se v Den české státnosti zúčastnili Svatováclavského posvícení, které uspořádalo české velvyslanectví ve Vídni ve spolupráci s Olomouckým krajem a zahraničním zastoupením Czechtourism v Rakousku. 


Prestižní akci, letos věnovanou prezentaci turistické nabídky a regionálních produktů Olomouckého kraje, si na českém zastupitelském úřadě
nedaleko císařského zámku Schönbrunn nenechalo ujít víc než pět stovek hostů - mezi nimi nákupčí, novináři, místní podnikatelé i politické špičky. Slavnostnímu večeru předcházela tisková konference pro zástupce významných rakouských médií a pracovní oběd pro pracovníky cestovních kanceláří a touroperátory.
„Hostům jsme připravili to nejlepší z gastronomie Jeseníků a seznámili je s množstvím turistických lákadel, které naše hory nabízejí. Novináři i pracovníci v destinačním managementu neskrývali překvapení z bohatosti a rozmanitosti nabídky celého kraje. Věřím, že se Jeseníky mohou těšit na růst mediální pozornosti a příjezd rakouských turistů,“ uvedla Andrea Závěšická, ředitelka Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu.
O dva týdny později se Jeseníky prezentovaly také na Slovensku. Setkání se zástupci Jeseníků a Olomouckého kraje vzbudilo mimořádný zájem médií. Na tiskovou konferenci v prostorách velvyslanectví České republiky v Bratislavě se akreditovaly čtyři desítky novinářů. „Pro hosty jsme připravili ukázky jesenické gastronomie a samozřejmě jsme jim představili destinaci Jeseníky, její atraktivity, filmovou kancelář a právě Iniciativu Ochutnejte Jeseníky,“ uvedla koordinátorka uvedených aktivit Lenka Dusová z Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA