Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Jeseníky nabízí ideální sněhové podmínky pro běžkaře

Jeseníky nabízí ideální sněhové podmínky pro běžkaře

Jeden z mála opravdových rájů pro běžecké lyžování ve střední Evropě najdou sportovní nadšenci v Jeseníkách. Nejvyšší moravské hory jsou protkány 380 kilometry udržovaných lyžařských běžeckých tras, od okruhů s minimálním převýšením až po náročné trasy se stoupáním na vrcholy hor.


 

„V současné době nabízí Jeseníky ideální sněhové podmínky. Naši spolupracovníci denně zajišťují údržbu běžeckých tras po celých horách, takže zde běžkaři najdou stovky kilometrů upravených úseků potvrzuje Andrea Závěšická, ředitelka Sdružení cestovního ruchu Jeseníky, které údržbu běžeckých tratí zajišťuje.
„Aktuální data o stavu sněhové pokrývky v Jeseníkách najdou zájemci na webových stránkách NavstivteJeseniky.cz. Tam získají také přehled o tom, které tratě jsou aktuálně upravené či sjízdné,“ doplnila Závěšická.
Podle ředitelky Sdružení cestovního ruchu jsou nejvyhledávanějšími úseky pro běžecké lyžování v Jeseníkách tratě z Červenohorského sedla směrem na Praděd či Vřesovou studánku, dále okruhy na Paprsku, na Staroměstsku a trasy okolo sedla Skřítek. „Co se týká tipů na méně známé, avšak atraktivní trasy, doporučuji například běžecké trasy v okolí Priessnitzových lázní, úseky z Petříkova do Lipové-lázní nebo okruh od lanovky v Branné na Kronfelzov a zpátky,“ radí běžkařům Andrea Závěšická.

Výborné sněhové podmínky nyní vládnou v Jeseníkách také na dalších místech, třeba na výcvikových okruzích kolem Hotelu Kurzovní a velmi atraktivní je také běžecká trasa kolem Horní Nádrže PVE Dlouhé Stráně, kam se lyžaři mohou nechat vyvézt lanovkou ze ski areálu Kouty. 
Údržbu lyžařských běžeckých tratí koordinuje Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu za finanční podpory Olomouckého kraje, města Šumperka a další obcí regionu.

 

Autor / zdroj: NavstivteJeseniky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA