Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Jesenické lázně získaly prestižní ocenění a chystají zahájení sezóny

Jesenické lázně získaly prestižní ocenění a chystají zahájení sezóny

Lázeňské město uprostřed nejkrásnějších hor zahájí sezónu tradičně v polovině května. V záplavě příprav na tento největší svátek v roce se lázně navíc staly laureátem Ceny Olomouckého kraje v oblasti kultury za aktivity v rámci propagace Priessnitzovy výjimečné osobnosti.


 

Společnost Vincenze Priessnitze a Priessnitzovy léčebné lázně ve spolupráci s dalšími partnery zvládly v loňském roce na poli zviditelnění Priessnitzovy osobnosti skutečně mnoho. Realizovaly projekty Toulky po česko-polském příhraničí, týkající se priessnitzovských stop v Polsku, vydaly životopisnou knihu o Priessnitzi a především byly úspěšní v zapsání Priessnitzova odkazu na národní seznam tradiční lidové kultury. Za to z rukou zástupců Olomouckého kraje převzaly cenu za přínos v oblasti tradiční lidové kultury za rok 2014. „Ocenění si velice ceníme, protože Priessnitzův odkaz si takovou pozornost skutečně zaslouží. Vždyť z jeho zásad čerpal i ve světě známější Sebastian Kneipp,“ uvedl obchodní ředitel lázní Tomáš Rak.

V těchto dnech však lázeňští intenzivně pracují na přípravě slavností spojených se zahájením nové sezóny. Ve dnech 15. – 17. května se zahájení ujme samotný zakladatel zdejších lázní a guru světové hydroterapie, Vincenz Priessnitz. Hlavním hudebním hostem slavnostního víkendu bude česká rocková legenda Blue Effect s kytaristou Radimem Hladíkem. Dále na návštěvníky čeká bohatý zábavný program pro celou rodinu, lidový jarmark, spousta kulturních vystoupení, rodinné soutěže či výlety vláčkem Lázeňáčkem. „Návštěvníci se mohou těšit i na výjimečnou soubornou výstavu o architektuře lázeňských míst v České republice a nebude chybět ani tradiční překvapení,“ dodal se špetkou tajemství Tomáš Rak.

 

 

Zdroj: NavštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA