Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Jesenická 24 hodinovka: Kdo spí, nevyhraje!

Jesenická 24 hodinovka: Kdo spí, nevyhraje!

Letošní chabá zima pořádně potrápila nejen všechny milovníky zimních sportů, ale také pořadatele tradičních sportovních akcí, které se bez sněhu neobejdou. Patří mezi ně také organizátoři oblíbené Jesenické 24 hodinovky na běžkách.


„Se sněhem je to letos opravdu bída, ale nakonec jsme se rozhodli závody zorganizovat. Termín je první březnový víkend a myslím, že pro příznivce běžkování to bude výjimečná událost. Už jen kvůli tomu, že je to jeden z mála závodů, které se v ČR letos pojedou,“ říká pořadatel Michael Pokorný.
Závod představuje již od  roku 2008 výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Opět na ně čekají hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic
pod hvězdnou oblohou a především ohromná radost z překonání sebe sama v cíli. Zúčastnit se mohou sólo jezdci anebo týmy dvou až pěti závodníků.
„I když platí heslo Není důležité zvítězit, ale vydržet do konce!, ověřenou pravdou našeho závodu je také druhé heslo, a to zní Kdo spí, nezvítězí,“ dodává s úsměvem Pokorný.

7. ročník Jesenické 24 hodinovky se uskuteční ve dnech 1. a 2. března v okolí chaty Paprsek.
Podrobnější informace k závodu najdou zájemci na www.xmountain.cz/24.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA