Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Jarní část soutěžní přehlídky REPORT 2012 ovládla Ostrava

Jarní část soutěžní přehlídky REPORT 2012 ovládla Ostrava

Dvě první ceny pro redaktory Českého rozhlasu Ostrava a třetí místo pro redakci ČRo1-Radiožurnálu – takový je součet jarní etapy soutěžní přehlídky rozhlasové publicistiky a dokumentu REPORT 2012, kterou už tradičně pořádá Sdružení pro rozhlasovou tvorbu.


Její XXI. ročník odstartoval ve čtvrtek v Praze, kam se sjeli rozhlasoví redaktoři z celé republiky. Soutěžilo se v první ze tří kategorií – reportáž do 10 minut.
„Z více než dvaceti přihlášených příspěvků zvítězila reportáž ostravského Martina Knitla Díra do světa referující o duchovním z Hlučínska. Ten k potěše všech nechal namontovat kameru, přenášející prostřednictvím internetu veškeré dění v kostele,“ řekl Michal Bureš, předseda Výkonného výboru pořádajícího Sdružení pro rozhlasovou tvorbu.
Druhé místo patří začínající ostravské redaktorce Janě Jeckelové za reportáž Lékařská dokumentace v potoce. Na ploše necelých dvou minut v ní podává plastický obraz o neobvyklém nálezu v Dětřichovicích na Bruntálsku.
„Třetí místo si odnáší redaktor Radiožurnálu Ľubomír Smatana za originálně pojatý portrét Černý farář o africkém misionáři Bobu Ogolovi, který už pátým rokem působí v Nejdku u Karlových Varů,“ dodal Bureš. Další ostravská redaktorka Andrea Čánová pak zaujala porotu originalitou svého soutěžního příspěvku a umístila se čtvrtá. REPORT 2012 pokračuje na podzim kategoriemi publicistika a dokument. Soutěžit se v nich bude od 6. do 8. listopadu.


Odkazy na vítězné příspěvky na rozhlasových webech

Mše na internetu? Ve Štěpánkovicích to jde
(autor: Martin Knitl)
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/1009547

Zdravotní karty lidí z Bruntálska se znovu povalovaly v potoce
(autorka: Jana Jeckelová)
http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/1042373

Farář Bob z Keni je u svých 'oveček' v Nejdku oblíbený
(autor: Ľubomír Smatana)
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/1043286

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA