Úvodní strana » Aktuality » Událo se » J. H. Krchovský a Krch-off band poprvé v Ostravě!!!

J. H. Krchovský a Krch-off band poprvé v Ostravě!!!

Ostrava už nikdy nebude taková, jaká byla. Ať už v dobrém, či špatném. Anebo ještě horším. Do moravskoslezské metropole totiž míří J. H. Krchovský se svou skupinou Krch-off band.     


 

Kultovní J. H. Krchovský už brzy přepíše kulturní dějiny Ostravy. Legendární básník totiž poprvé v moravskoslezské metropoli zahraje se svou kapelou Krch-off band. Jeden z nejoblíbenějších a nejčtenějších českých poetů tak splní přání všem svým obdivovatelům, kteří jej dosud v roli muzikanta nepoznali.
„Už samotný výskyt Krch-off bandu v Ostravě bude speciální a netradiční,“ upozorňuje J. H. Krchovský na výjimečnost koncertu s tím, že první zářez na ostravské půdě si Krch-off band připíše 21. listopadu v klubu Barrák.
Důvody, proč Krch-off band dosud své hudební umění v Ostravě nepředstavil, ačkoliv čtení J. H. Krchovského se zde těší nebývalé popularitě, vidí frontman skupiny následovně.
„Své čtení absolvuji sám a vlakem. V bandu je nás pět plus šofér. Když se na mapě zapíchne kružítko do hlavního města, cena výdajů za benzín a podobně roste každým kilometrem, o případném ubytování nemluvě. A v Ostravě holt dosud asi nikdo nechtěl, anebo si nemohl dovolit takový výlet Krch-off bandu dopřát. Do Ostravy se velice těšíme a děkujeme organizátorům za pozvání,“ říká závěrem J. H. Krchovský.

 


Historie Krch-off bandu se začala psát v roce 2006. O dva roky později skupina vydala debutový počin „Naposled“ a letos vyjde dlouho očekávané druhé album.
Akci s mnohoznačným názvem Shadows of Ostrava ozdobí ovšem také další interpreti. Dekadentní básník si zaslouží mimořádné hosty, takže během večera vystoupí rovněž ska/punkoví recesisté Burani z New Jersey, jedinečná jazz / grindová formace Massola a se svou kapelou zahraje a zazpívá herečka Divadla Petra Bezruče Pavla Gajdošíková.


J. H. Krchovský profil

J. H. Krchovský se narodil 22. 4. 1960 v Praze. V mládí byl ovlivněn prostředím pražského undergroundu a zejména osobností Egona Bondyho. Od svých dvaceti let publikoval v samizdatu a po roce 1989 i časopisecky.
Překlady jeho básní byly představeny i v řadě zahraničních periodik. Jeho verše často zhudebňoval Milan Hlavsa, ale i další autoři české rockové a alternativní scény (Hudba Praha, Divoký srdce, Echt! Nahoru po schodišti dolů band, The Plastic People of the Universe, Vladimír Václavek aj.). J. H. Krchovský často vystupuje na autorských čteních, mimo to své texty interpretuje se svou rockovou formací Krch-off band. V roce 2009 vydavatelství Guerilla Records vydalo album J. H. K. & Krch-off bandu s názvem Naposled.
Autor patří k nejoblíbenějším a nejčtenějším českým básníkům poslední doby, jeho knihy vyšly v mnoha reedicích. Většinu života prožil v Praze, nyní žije převážně v Brně.

(Zdroj: Host – vydavatelství)J. H. Krchovský je autorem těchto knih:

Noci, po nichž nepřichází ráno (1991)
Leda s labutí (1997)
Dodatky… (1997)
Básně (soubor předchozích sbírek; 1998)
Vše nejlepší… (autorský výbor; 1998)
Poslední list (2003)
Nad jedním světem (2004)
Mladost – Radost… (výbor z juvenilií; 2005)
Básně sebrané (soubor předchozích sbírek; 2010)
Dvojité dno (2010)

 

 

Autor: Petr Bidzinski

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA