Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Hvězdy španělského flamenca v Ostravě

Hvězdy španělského flamenca v Ostravě

COLORES FLAMENCOS Mezinárodní festival flamenca a španělské kultury.  


Letos bude mít mimo „domovské“ Olomouce možnost zažít atmosféru slunné Andalusie i Moravsko-slezská metropole, Ostrava. Festival COLORES FLAMENCOS sem zavítá ve dnech 9. – 12. 8. a nabídne opravdu rozmanitou škálu nejen hudebních akcí. Cílem festivalu je představit veřejnosti španělskou kulturu a zejména potom flamenco v jeho nejrozmanitějších podobách a barvách. A opravdu se je na co těšit, vždyť festival patří mezi nejvýznamnější festivaly tohoto žánru ve střední a východní Evropě.

Vše započne Galavečerem flamenca 9. 8. v nově vybudovaném prostoru Multifunkčního centra GONG (Plynojem) v Ostravě – Vítkovicích. Zde se představí fenomenální kytarista Niño de Pura, který je držitelem řady význačných ocenění, zahrnující také cenu nejvyšší Giraldillo de Toque. Spolu s ním vystoupí například David Peréz, význačný tanečník, který studoval u předních španělských umělců, v současné době působící i jako pedagog, zpěvák působící pod pseudonymem Churumbaque Hijo, anebo perkusista Agustín Henke, mistrně ovládající nejen cajón, ale také řadu dalších perkusních nástrojů.

Nedělní odpoledne bude určeno především ženám. V centru Nová Karolina se představí Show de la Moda Flamenca, módní přehlídka, při které své flamencové modely představí populární značka Lere Lere a vystoupí zde také Monika Žídková se svojí Miss Cosmetic. Večer pak bude patřit milovníkům Jazzu. V klubu Parník vystoupí světoznámý saxofonista Arturo Soriano se svými přáteli, a dozajista nebudou návštěvníci koncertu tohoto skladatele a producenta z Madridu, odcházet neuspokojeni. Tento umělec má na svém kontě spolupráci s takovými zvučnými jmény jako je Pedro Almodovar, B.B. King nebo Paco de Lucía. Pro milovníky tradičního opojného nápoje je pak ve dnech 10. – 11. 8. připravena Sangria Party v baru Desperado na Stodolní ulici. Nezapomněli jsme ani na milovníky dobrého jídla. Právě pro ně budou připraveny Dny španělské gastronomie v restauraci Pata Negra. Hosté budou mít možnost ochutnat tradiční jídla připravená z originálních surovin přímo ze Španělska. Pro ty, kteří po zhlédnutí žhavého flamenca dostanou chuť vyzkoušet si jej na vlastní kůži, dostanou příležitost 12. 8. Pod vedením Denisy Pavelové se uskuteční workshop pro začátečníky, při kterém si bude možné vyzkoušet různé flamencové dovednosti a techniku dupů. Ve dnech 9. – 12. 8. proběhne přehlídka španělské kinematografie. V centru Cooltour se budou promítat filmy v originálním znění a na své si zajisté přijdou vyznavači všech žánrů.

Nic z toho by se nemohlo podařit bez podpory Institutu Cervantes, Ministerstva kultury ČR a španělského velvyslanectví. Děkujeme také za podporu Moravskoslezskému kraji v čele s hejtmanem Ing. Jaroslavem Palasem, který převzal nad festivalem záštitu a magistrátu města Ostrava. Všechny tyto subjekty a také komerční partneři, významnou měrou přispěli k realizaci celého festivalu.

Festival COLORES FLAMENCOS se v Olomouci uskuteční letos již po čtvrté. Poprvé jej však bude hostit také Ostrava. Věříme, že letošní ročník započne milou tradici a v příštích letech se festival zařadí mezi tradiční události ostravského kulturního léta. Prodej vstupenek v síti TICKETPRO a klubu Parník. Všechny potřebné informace naleznete na stránkách www.flamencool.cz nebo na Facebooku.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA