Úvodní strana » Aktuality » Událo se » HRACHOVKA … nový Hrášek roste!

HRACHOVKA … nový Hrášek roste!

Již za necelé dva měsíce, konkrétně 14. 8. 2010 vypukne hudební festival Hrachovka 2010. Sedmnáctý ročník tohoto tradičního projektu, doufejme, prolomí smůlu a problémy, které se s festivalem poslední ročníky nesly. Hrachovku na podzim loňského roku odkoupili noví majitelé, aby se festival stabilizoval, byly minimalizovány náklady.


Produkce vybrala pouze české a slovenské interprety. I přesto však tvrdí, že festival neztratí na kvalitě. Jména umělců a kapel jako Charlie Straight, Jan Budař, Michal Hrůza, Airfare, Plastic People of the Universe, PSH a mnoho dalších bezesporu svědčí o vysoké úrovni účinkujících.
Festival je avízován jako jednodenní, ale v pátek 13. 8. 2010 se návštěvníci mohou těšit na warm up párty – ROZJEZD NA ZELENOU S RÁDIEM VALAŠSKO, podrobnosti o této akci budou zveřejněny dostatečně dlouho před festivalem.
Mezi nejčerstvější novinky patří, že se Hrachovka zapojila mezi ekologicky odpovědné festivaly, stala jedním z čistých festivalů (www.cistyfestival.cz). Návštěvníci budou moci sbírat kelímky a odměnou jim bude skvělé pivo.
Hrachovka oficiálně odstartuje 14. 8. 2010 v 11:00. Budou zde dvě podia a hudební stan. Mnoho ze zajímavých a slavných interpretů vystoupí poměrně brzy, namátkou Polemic 13:20 – 14:20, Skyline (kteří zde mimo jiné odehrají jeden z prvních koncertů po porodu zpěvačky Marky) 15:40 – 16:40, Jan Budař 18:00 – 19:00, Michal Hrůza 19:10 – 20:10 atd, kompletní časový line-up hodlají pořadatelé zveřejnit zhruba měsíc před festivalem
Promotéři se snažili, aby se Hrachovka stala multižánrovou. „Je nám jasné, že někteří budou překvapeni, jelikož na Hrachovce nenaleznou přesně to, na co byli zvyklí, na druhou stranu jsme se snažili nabídnout něco pro každého, dát prostor stálicím i začínajícím talentům všech různých hudebních stylů,“ komentuje stávající stav festival manažerka Bára Černá. Pro ilustraci: ska, reggae – Polemic, Discoballs / punk – Znouzestnost / poprock – Airfare, Southpaw, Michal Hrůza, Charlie Straight, Eddie Stoilow/ underground – Plastic People of the Universe, Elektrick mann/ hip hop – PSH, Raprodux / Rock and roll – Žlutý pes, Martin Chodúr/ rock – cocotte minute/ drumm and bass – Sayko, Philip TBC a MC Vaant/ cimbálovka – Cimbálovka od Mezříča.
Věříme, že se na festivalu objeví hned několik interpretů, jejichž výkony publikum příjemně překvapí. Ať již jde o Martina Chodúra, o kterém pořadatelé tvrdí, že má zlato v hrdle či velmi nekonvenční hudební projekt Vladimír Cirkus, jehož jevištní projev je skutečně nezapomenutelný a velmi příjemný či lehce kontroverzního a silně extravagantního písničkáře Marka Gabriela Hrušku.
„ Doufáme a věříme, že si Hrachovka získá podporu příznivců, děláme maximum proto, aby byli všichni nadmíru spokojení, pravdou však je, že pokud se to nepovede letos, nevěříme, že bude Hrachovka do budoucna zachráněna. Je to taková její poslední šance a my věříme, že si fanoušci uvědomí, jakou zde mají kulturní akci a nenechají ji umřít,“ sděluje Terezie Diehlová – manažerka festivalu.
„ V současné době jednáme o náhradní „suché“ variantě v případě vytrvalého deště,“ prozrazuje Černá.
Vstupné na festival stojí v současné době 350 Kč, na místě ho bude možno získat za 400 Kč. Pořadatelé často vyhlašují různé akce, slevy atp. Proto sledujte webové stránky www.hrachovka.com a profil Hudební festival Hrachovka. V nabídce jsou také VIP pasy s umožněním vstupu do zákulisí a permanentky které opravňují ke vstupu na festival valašské folkrockování a hrachovku za 500 Kč.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA