Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Horská výzva i v zimě

Horská výzva i v zimě

Novou stránku extrémního outdoor-survivalového závodu dvojic bez zajištění Rock Point - Zimní výzva 2013 spustili organizátoři pod stávajícím odkazem www.horskavyzva.cz Závod bude startovat 13. února 2013 a umožní pouhé stovce odvážlivců možnost prokázání své odolnosti a umění spolupráce ve volné zimní přírodě na trase z Trutnova do Karlovy Studánky.


Trasa závodu povede z podkrkonoší, přes hřebeny Orlických hor a Jeseníků v celkové délce zhruba 200 kilometrů, vytyčena bude několika desítkami průchozích bodů a checkpointů, kterými musí každá dvojice projít. Orientovat se v terénu bude muset každá z dvojic na základě povinné GPS a mapy s buzolou. Vše potřebné jako je spacák, bivakovací pytel a podobně si musí nést každý sám. Tempo a přesnou cestu postupu si přitom každý zvolí dle svého uvážení a zkušeností sám. Zvolení průchozích bodů a check-pointů plánují pořadatelé tak, aby se závodníci pohybovali v „civilizaci“ co nejméně a užili si tak zimní outdoor panenskou krajinou českých hor v jeho nejryzejší podobě.
Zakázána je jakákoliv cizí pomoc, pravidla závodu dovolí pouze postup po svých s možností využití sněžnic, skialpových lyží, nesmeků a trekových, či jiných holí. Časový limit závodu činí 96 hodin. Propozice a přibližné body trasy naleznou zájemci na adrese www.horskavyzva.cz pod odkazem Rock Point - Zimní výzva. Registrovat se mohou od 3. prosince 2012 přesně ve 20 hodin.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA