Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Fleret natočí ve studiu ČRo Ostrava živák

Fleret natočí ve studiu ČRo Ostrava živák

izovická kapela Fleret vystoupí v úterý 15. ledna od 18.00 hodin v Hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava. Materiál pak použije k vydání „live“ desky k letošnímu 30. výročí kapely.


Fleret, známá valašská parta muzikantů s frontmanem Zdeňkem „Hrachem“ Hrachovým, je v Hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava jako doma. Vznikly zde jejich desky z poslední dekády i veřejné nahrávky. Stejně jako poslední dílo Fleretu s názvem „O krásách Valašska“, které se s přestávkami natáčelo od roku 2009 do loňského února.
Kapela disponuje nezaměnitelným zvukem s výraznými znaky valašských lidových kořenů s přesahem do rockových vod. Tomu odpovídá jak nástrojové obsazení v písních (housle, fujara, mandolína, klarinet, flétna), tak i jazyk textů plný místního dialektu.

Letos slaví Fleret 30. let od svého vzniku na hudební mapě. K této příležitosti vydá živou nahrávku, kterou natočí právě 15. ledna ve studiu ostravského rozhlasu. Koncert začíná v 18.00 hodin. „Přijďte všichni. Valaši povinně, ostatní pro atmosféru a zábavu,“ zve na koncert nejen své fanoušky Zdeněk Hrachový.
Vstupenky v hodnotě 100,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu. Koncert nebude vysílán v přímém přenosu.

Program Českého rozhlasu Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA