Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Finále soutěže Radegast Líheň bude hostit areál Dolní oblasti Vítkovic!

Finále soutěže Radegast Líheň bude hostit areál Dolní oblasti Vítkovic!

Unikátní technický areál Dolní oblast Vítkovic a zejména architektonický skvost Gong, kulturní sál přebudovaný z bývalého plynojemu, budou historicky poprvé hostit soutěž Radegast Líheň. Největší československá klubová soutěž amatérských hudebníků tak pokořila další milník. Poprvé se sem mohou fanoušci muziky přijít podívat už 21. února!


„Každým rokem se soutěž vyvíjí a posouvá a my jsme velmi rádi, že roste zájem jak ze strany hudebníků, tak ze strany partnerů. Jedním z nich se stala i Dolní oblast Vítkovic, kde jsme se dohodli na spolupráci při pořádání jedné ze čtyř os soutěže i samotného Velkého finále,“ prozradil s potěšením ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající agentury Viking agency. „Letošní třináctý ročník pořádáme opět ve čtyřech klubech současně, poprvé jsme se rozhodli jej uspořádat v Olomouci, či Třinci, ale premiérově také v Dolní oblasti v klubu U6. Věříme, že si sem za výbornou muzikou najdou fanoušci cestu a pochopí, že Dolní oblast žije nejen přes den, ale je to skvělé místo i k trávení večerů. Srdečně je zveme od 21. února každý pátek na pravidelná bezplatná hudební setkání vždy tří skupin, které budou hrát o postup do dalších etap soutěže,“ doplnil Slonina s tím, že pro hosty právě klubu U6 mají připraveny i další bonusy, které odtajní již brzy. Program koncertů v klubu U6 je však již nyní zveřejněn na stránkách soutěže www.lihen.cz a hned první kolo soutěže nabídne vystoupení dvou ostravských skupin. „Věříme, že právě jejich fandové proberou Dolní oblast v páteční večer z klidu a užijí si řádnou porci muziky bez nutnosti platit vstupné,“ dodávají pořadatelé.
Soutěž probíhá již několik let stejným systémem. Vždy se mezi sebou utkávají tři hudební skupiny obdobného žánru o jedno postupové místo. Pokud projdou i čtvrtfinálovým a semifinálovým kolem, postoupí do Velkého čtyřčlenného finále konaného v ostravském Gongu. Stejně jako v klubu U6 pak budou souběžně probíhat koncertní soutěžní kola v klubech v Havířově (Jazz club), Třinci (Barrocko) a Olomouci (Bounty Rock Cafe). „Nejsme velcí fanoušci internetových hlasování, ani rozhodování fanoušků, které bývá mnohdy zavádějící. Proto jsme už před lety zvolili cestu odborné poroty, která je složená z lidí z branže, což se velmi osvědčilo. Výsledky posledních ročníků pak dokládají, že svou funkci berou velmi vážně,“ vysvětlují dále pořadatelé, kteří v uplynulém dvanáctém ročníku poprvé zaznamenali vítěze z Polska.
Od druhé poloviny února se tak na Moravě dá očekávat velmi solidní porce muziky čítající 35 koncertů pod hlavičkou Radegast Líheň 2014. Podrobný program i další bonusy a zajímavosti najdou zájemci na stránkách soutěže www.lihen.cz.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA