Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Finále Radegast Líhně bude mezinárodní!

Finále Radegast Líhně bude mezinárodní!

Už nyní je jisté, že Velké finále čtrnáctého ročníku soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň bude znít mezinárodně! Prvními dvěma finalisty se totiž staly kapely Eleanor Gray z Polska a španělsky zpívající i znějící Los Perdidos z Holešova. Ve čtvrtek se rozhodne o posledních dvou finalistech. Zamiřte do havířovského Jazz clubu!


 

„Srdečně zveme na poslední klubový koncert před Velkým finále, které se bude konat v sobotu 9. května v havířovském klubu Stolárna za účasti opravdu velké poroty a rovněž temně rockové skupiny Insania. Držitelé několika Andělů zasednou nejen v porotě, ale rovněž po vystoupení čtyř finalistů vezmou nástroje a uzavřou svou show čtrnáctý ročník soutěže,“ zvou již nyní fanoušky dobré muziky pořadatelé soutěže, která již zná první dva finalisty. Ale jejich postup se rozhodně nerodil snadno, když v prvním semifinále narazili na další dva vydatné soupeře – party Bloody Obsession z Orlové a Wasabi z Ústí nad Orlicí.
„Semifinálová kola jsou vždy pro porotu oříškem, protože rozhodují pro dva finalisty ze čtyř kapel, z nichž každá hraje jiný hudební styl. U podobných soutěží se však tomuto nelze vyhnout. Také proto jsme pro jistotu posílili porotu na počet jedenáct,“ vysvětluje za pořadatele šéf poroty Marcel. „Pro všechny, včetně kapely, bylo obrovské překvapení, že se až do semifinále podařilo dostat kapele Bloody Obsession, která razí pravý death metal. Svou kvalitou si však postup až sem zasloužila. Na finále ale už nedosáhla, stejně jako rocková partička Wasabi. Oběma chyběl k postupu jen malý krůček. Oceňujeme zejména snahu kapely Wasabi, která nastoupila s náhradním bubeníkem, který se celý repertoár musel naučit doslova do druhého dne. Kmenovému bubeníkovi pak přejeme brzké uzdravení,“ dodává. Nic z předchozích slov však nesnižuje výkon postupujících, kteří zvládli své hudební sety na výbornou a bavili nejen porotu, ale i diváky před pódiem.
Druhé semifinále proběhne přesně od sedmé hodiny večerní ve čtvrtek 23. dubna v havířovském Jazz clubu a představí se zde skupiny Gazdina roba (Brno), Black Bee (Žywiec, PL), De ImperfAction (Praha) a Ptakustik (Valmez). „Těšíme se na hojnou účast fanoušků a na verdikt poroty, která rozhodne o definitivním složení finálové čtyřky. Více informací najdou fanoušci soutěže na facebookovém profilu a webových stránkách www.lihen.cz,“ dodávají Vikingové. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA