Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Filmy natočené v Jeseníkách slaví úspěch, a točí se zde další

Filmy natočené v Jeseníkách slaví úspěch, a točí se zde další

Z pětapadesáti filmů, které byly loni v Česku natočeny, patří Díra u Hanušovic a Krásno k tomu nejlepšímu, co naše kinematografie nabídla. Oba snímky natočené v Jeseníkách získaly při udílení Českých lvů v součtu čtyři skleněné sošky pro vítěze.


 

Slavnostní udílení cen České filmové akademie přineslo řadu překvapení. Už v první části sobotního večera bylo zřejmé, že film Krásno, který natočil režisér Ondřej Sokol ve svém rodném Šumperku, nevyjde na prázdno. Českého lva si odnesl Jan P. Muchow za hudbu.

Co se týká cen za herecký výkon, pomyslný bank rozbili herci Dejvického divadla, kteří se objevili ve snímku Díra u Hanušovic Miroslava Krobota natočeném ve Vikanticích.

Jak Díra u Hanušovic, tak film Krásno přilákaly v regionu do kin tisíce diváků. Oba úspěšné snímky vznikly ve spolupráci s Jeseníky Film Office, kterou provozuje Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

 

„Dobrou zprávou je, že také v letošním roce se jesenické hory hemží filmovými a televizními štáby. Často spolupracujeme s Českou televizí na přípravě reportáží do sledovaného pořadu Toulavá kamera, v uplynulém roce se kamera zatoulala do Jeseníků hned osmkrát,“ říká spokojeně ředitelka Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Andrea Závěšická.

V Jeseníkách se letos natáčí také výpravný snímek Rudý kapitán a malebná krajina hor láká rovněž špičkové dokumentaristy. „Například zde tvoří režisér Petr Krejčí. Měla jsem možnost zhlédnout trailer
k jeho chystanému dokumentárnímu cyklu a musím přiznat, že jsem měla po těle husí kůži. Patrně se můžeme těšit na přírodopisné dokumenty světového formátu ve stylu BBC,“ uvedla Andrea Závěšická.

 

 

Zdroj: NavštivteJeseníky.cz

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA