Úvodní strana » Zajímavosti » Festival nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM už klepe na dveře!

Festival nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM už klepe na dveře!

Již od tohoto pátku do neděle ožije Hlavní třída v Porubě mezinárodním festivalem nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM. Letos se mohou malí i velcí návštěvníci těšit na velkolepou vzdušnou akrobatickou show, vrcholové akrobaty, bravurní žongléry, skvělé komedianty, mimy, klauny, ale i třeba malíře a básníky.


Festival nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM už klepe na dveře!

 

Již od tohoto pátku do neděle ožije Hlavní třída v Porubě mezinárodním festivalem nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM. Letos se mohou malí i velcí návštěvníci těšit na velkolepou vzdušnou akrobatickou show, vrcholové akrobaty, bravurní žongléry, skvělé komedianty, mimy, klauny, ale i třeba malíře a básníky. Vedle domácích špiček v oboru nebudou chybět ani jedineční zahraniční umělci. Ti divákům předvedou představení světového formátu, která budou mít v Česku premiéru. U interiérových představení jsou pro rodiny s dětmi připraveny velké slevy na vstupném. Představení pod širým nebem včetně bohatého doprovodného programu budou stejně jako loni veřejnosti přístupné zcela ZDARMA!

 

A co by si tedy diváci rozhodně neměli nechat ujít? „Absolutní špičkou ve svém oboru, kterou nelze běžně v Česku vůbec zhlédnout, je německé uskupení GOGOL & MÄX se svou show Humor in koncert. V ní divákům předvedou, co se stane, když se původně dva profesionální filharmonici rozhodnou propojit hudbu s akrobacií a humorem. Neméně zajímavým zážitkem bude také vystoupení finské dvojice KATE & PASI, která předvádí neskutečnou párovou akrobacii, či bravurní žongléři, akrobati a hlavně komedianti DUO COMIC CASA ze Švýcarska, kteří se svými čísly baví publikum celého světa již řadu let a potěší především rodiny s dětmi. Unikátní bude také představení YOUNAK neboli Cirkus Jánošík, které je originálním zpracováním klasického díla snoubícího nový cirkus, divadlo, folklor a vrcholovou akrobacii,“ láká umělecký ředitel festivalu Cirkulum Václav Pokorný s tím, že rozhodně budou stát za to i volně přístupná představení přímo pod širým nebem. Návštěvníci se mohou těšit například na velkolepou vzdušnou akrobatickou show DREAM SHOW; show argentinského dua CIA RAMPANTE; propojení vzdušné akrobacie na šálách, vzrušujícího tance v kruhu, silové akrobacie, žonglérské vystoupení či provazochodce tančícího na laně v podání uskupení AKROBATIKO či show SVÉRÁZNÉHO UGO SANCHEZE JR. PAOLO LOCCI předvede akrobatické prvky nejen na zemi, ale především na vysoké čínské tyči, ALTREGO světelnou show s živými neživými předměty a dvěma umělci, kteří rozhodně mají co ukázat a mnoho dalšího. Pro nejmenší návštěvníky bude připravena například originální dětská scéna ČEZ FAMILY PARK, kde se mohou děti i s dospělým doprovodem těšit na interaktivní školu nového cirkusu, relax zónu, výtvarné dílny a řadu zajímavých představení pro děti.

Stejně jako loni platí, že interiérová představení festivalu CIRKULUM jsou přístupná pouze s platnou vstupenkou. Ty lze zakoupit výhradně na webových stránkách festivalu www.cirkulum.cz nebo v pokladně Informačního centra Poruba na Hlavní třídě. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny výrazné slevy na vstupném! Takže neváhejte a vezměte s sebou i příbuzné. Představení pod širým nebem jsou pro veřejnost – stejně jako loni – zdarma! Parkování zajištěno hned vedle VŠB. Všichni jste srdečně zváni!

„Bohužel bude muset dojít i k nezbytné uzavírce Hlavní třídy v době konání festivalu. Ale věříme, že tuto nepříjemnost řidičům vykompenzuje super zábava a netradiční podívaná na festivalu,“ dodává na závěr Václav Pokorný.

Více informací k festivalu a připravenému programu naleznete na www.cirkulum.cz.

 

Bližší informace:

 

Václav Pokorný, umělecký ředitel festivalu CIRKULUM a předseda uskupení Cirkus trochu jinak, z.s.
E: vaclav.pokorny@cirkusjinak.cz, T: 608 257 694

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA