Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Festival Ladná Čeladná nabídne program pro děti i dospělé

Festival Ladná Čeladná nabídne program pro děti i dospělé

První ročník festivalu Ladná Čeladná nabídne kromě hudby také divadlo, film i ochutnávku z ostravského Světa techniky. Při sestavování programu si totiž dramaturgický tým Colours of Ostrava, který festival organizuje spolu s obcí Čeladná, vytkl za cíl oslovit všechny věkové skupiny. Festivalový areál u Základní školy Čeladná se třemi scénami a doprovodným programem bude pro návštěvníky otevřen od 31. července do 1. srpna vždy od 12 hodin. 


Divadlo Odvaz

 

Hned ze startu mohou vzít rodiče své ratolesti na divadelní představení. „V pátek ve 13 hodin vystoupí divadlo THeatr ludem s loutkovou pohádkou Hurá na banány o Tygrovi a Medvědovi. V sobotu ve stejný čas pak začíná série tří představení divadelního uskupení Stará Bába. Půjde o hravé pohádkové příběhy plné písniček a kouzel, jejichž součástí bude i tvořivá dílna zaměřená například na výrobu loutek,“ uvedl Jiří Moravčík, tvůrce divadelního programu. Kromě dětských divadelních představení bude na místě šapitó Cirkusu trochu jinak, které jistě ocení příznivci klaunovských vystoupení. Pro návštěvníky bez rozdílu věku je pak určena improvizační show divadla ODVAZ nebo představení divadla DNO plné písní a humoru.

Divadlo DNO


Na festivalu Ladná Čeladná nebudou chybět ani rodinné filmy. V pátek 31. července od 15 hodin se bude promítat Cesta do školy o osudech čtyř dětí. Ačkoli žijí na různých místech, pojítkem mezi nimi je touha po poznání. Uvědomují si totiž, že škola jim může otevřít dveře k lepší budoucnosti, a tak se každý den vydávají na dlouhou a náročnou cestu za vzděláním. Druhým filmem, který potěší malé i velké diváky, je Vynález zkázy. Promítat se bude v sobotu 1. srpna od 12:30. Tento dobrodružný film Karla Zemana má letos obnovenou premiéru a v červenci bude uveden do kin v digitálně restaurované podobě. Vedle rodinných filmů budou na festivalu Ladná Čeladná promítnuty i snímky Perný den či Nick Cave: 20 000 dní na zemi.
Návštěvníci festivalu si budou moci rovněž vyzkoušet některé z atrakcí ostravského Světa techniky. Na Čeladné bude například gyroskop simulující přetížení 3G, které zažívají piloti stíhaček. „To znamená, že pokud vážíte třeba 50 kg, jste do sedadla vtlačování trojnásobkem váhy, tedy 150 kg. Rychlost i intenzita otáčení je ovládána ručně, podle vašeho přání. Po celou dobu této pilotáže jsou přítomní naši zkušení animátoři,“ vysvětlil fungování gyroskopu ředitel Světa techniky Jakub Švrček. Kromě gyroskopu budou moci návštěvníci zhlédnout populárně vzdělávací show hýřící pestrou paletou vizuálně zajímavých experimentů, plnou ohně a výbuchů.
 


Na hudební scéně program začne vždy ve 14 hodin. Žánrově je Ladná Čeladná pestrá a nabídne koktejl bluegrassu, jazzu, reggae, šansonu, popu, dancehall music či balkánských beatů. Největší hvězdou prvního ročníku je americká kapela Hayseed Dixie proslulá bluegrassovými předělávkami rockových skladeb. Za pozornost nicméně stojí také Ondřej Ruml s Matěj Benko Quintet, Voila, Švihadlo, MALALATA, David Stypka & Bandjeez a další interpreti.
 

Cirkus trochu jinak

Autor: Michaela Závodná

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA