Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Festival DOKOŘÁN za dveřmi

Festival DOKOŘÁN za dveřmi

Při devátém ročníku můžeme říct, že se v srpnu koná v Karviné již „tradiční akce“ a tou je multižánrový festival Dokořán. Letos se nezisková Iniciativa Dokořán řídila volbou svých návštěvníků. Výsledky ankety na internetu ukázaly, že dramaturgie Dokořánu by měla být spíše alternativní a představit raději kvalitní, i když nepříliš známé interprety. A tady jsou, začínáme třídenní kolotoč kultury 8. srpna.


„Ještě nikdy jsme neměli tak pestré národností složení našich vystupujících. Vybírali jsme pečlivě, nabídek bylo samozřejmě mnoho, ale řídili jsme se přáním našich návštěvníků,“ popisuje devátý ročník hlavní organizátor, Daniel Cieślar.
Návštěvníci najdou v areálu Loděnic Parku Boženy Němcové naleznou šest scén, jak jsou na ně zvyklí. Dvě pro kapely, jedna klubová s djs, filmová, divadelní a pak samozřejmě různorodý doprovodný program. Nyní se vrhněme na obsazení, které čtenáře zajímá nejvíce:
Taneční kapela Skyline u nás už koncertovala, stejně jako mezinárodní formace United Flavour. Někteří říkají, že jejich show od té doby nebyla překonána, tak uvidíme letos. Máme zde zástupce z Itálie – Low-fi, z Německa Jamaram, a naši slovenští bratři k nám vysílají Lavagance a From Our Hands plus 20 dalších. Říkáte, že je neznáte? Ale to jste chtěli a právě máte možnost rozšířit si své znalosti nejen české hudební scény.
Na klubovou scénu míří dokonce dva hosté z Velké Británie, každý hraje v jiný den: Bad Tango a Cern. Samozřejmě nechybějí oblíbení zástupci české scény drum’n’bass, breakbeat, electro a dalších. Do rytmů tance roztočí vinyly žádané stálice Dokořánu Sayko, Firgo, Flu, ale i noví Line of Sight a další.
Divadelní scéna pohostí také vracející se OSTR.UŽ.I.NY a Divadelní Workshop, filmy pro odpočinek chybět nebudou, stejně jako doprovodný program v podobě BMX exhibice na kolech a dalších zajímavostí.
Máte už plán na druhý srpnový víkend?


Datum a místo:
8. - 10. 8. 2013, Loděnice, Pak Boženy Němcové, Karviná
Festival se bude znovu odehrávat v areálu Loděnice, všeobecně známém jako Lodičky. S novou fasádou mu to sluší ještě mnohem víc, a můžeme se tak pochlubit jedním z nejkrásnějších festivalových prostředí, jaké se dá v Česku najít. Nemusíte se bát letišť, kde se škvaří asfalt, fotbalových stadionů, ani letních kin, kde je vás taneční prostor ohraničen okrajem sedátka. Festival Dokořán Vás přivítá v krásném, zrekonstruovaném prostředí zámeckého parku u vody, přestože je jen pár minut chůze od centra města.

KAPELY:
U-cee & Flavour Band (INT, DE), Paulie Garand, Skyline, Airfare, From Our Hands (SK), Low-Fi (IT), Lavagance (SK), Jamaram (DE), Gangsters of Swing Orchestra, Dolls in the factory, The Elements (SK), The Places, Dejavu, Vees, Ion At An Ajdontker, Degradace, Flash the Radies, MadFalls, J, Defy, The Neons, Birds and Wolves, Abhorrence (SK), Ztracená generace, People, Martin Evžen K, I Like You Hysteric, My Name is Ann!, Terne Čhave, Evolution, a mnoho dalších

DJS:
BAD TANGO (UK), LINE OF SIGHT, CERN (UK), RIDO, FLU, YADEL, RUDEBOY, SAYKO, SAKU, DR. BALKAN, DSCDRM, , PIER , FIRGO, DJEDA LEBEDA, ZLATOMIL, PETIT
DIVADLA:
OSTR.UŽ.I.NY, Divadelní Workshop

Ostatní:
Filmy z Anifestu, festivalu Jeden svět, Neziskové organizace soc. charakteru, BMX exhibice atd.

Vstupné:
Čtvrtek: 100 Kč
Pátek: 150 Kč
Sobota: 150 Kč
Předprodej na 3 dny: 250 Kč
Na místě na 3 dny: 300 Kč
Předprodej probíhá pouze v Karviné, místa jsou zveřejněna na webových stránkách. Jednodenní vstupenku není možné koupit v předprodeji.

Organizátor:
Iniciativa Dokořán o.s.

www.festival.dokoran.info

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA