Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Evraz Charity Fund pořádal první ročník akce“Jsme umělci – We are the artists”

Evraz Charity Fund pořádal první ročník akce“Jsme umělci – We are the artists”

Evraz Charity Fund pořádal první ročník akce“Jsme umělci – We are the artists” pro hendikepované děti. Cílem akce bylo připravit dětem příjemné dopoledne plné zábavy a kreativity a podpořit tím rozvoj jejich sociálních vazeb s okolím a zlepšit jejich motorické schopnosti.  


V sobotu 9. 4. 2011 se od 10 do 14 hodin v Múzické škole se speciálním zaměřením na děti a mládež se zdravotním postižením, ulice Nivnická 9, Ostrava-Mariánské Hory, konal první ročník akce „Jsme umělci – We are the artists“. Necelá dvacítka hendikepovaných dětí převážně s diagnózou dětské mozkové obrny ze tří zařízení z Moravskoslezského kraje (Benjamín v Petřvaldu, Sírius – Opava, Múzická škola se speciálním zaměřením na děti a mládež se zdravotním postižením - Ostrava) se pod dohledem specializovaných pedagogů zúčastnila dílen se zaměřením na muzikoterapii, pohybovou terapii a pracovní terapií (výroba drobných předmětů).

V rámci muzikoterapie děti využili rytmu a zvuků k uvolnění napětí, relaxaci a stimulaci a hudby jako prostředek komunikace.

Druhá, taneční dílna zaměřená na pohybovou terapii dala dětem prostor pro osobitý pohyb a vyjádření v takové podobě jaké byli jedinci schopni. Každý si mohl protáhnout své tělo, vyzkoušet různé pohybové aktivity a pomocí tance navázat kontakt s ostatními účastníky.

V rámci třetí terapie pracovali děti s různými materiály a vytvořili drobné šperky a velikonoční vazby. Tato terapie napomáhá rozvoji jemné i hrubé motoriky.

Akci pozitivně ocenila ředitelka Benjamínu v Petřvaldě, Bc. Darja Kuncová: “Tyto aktivity zkvalitňují našim dětem život a umožňují jim se dostat do intaktní společnosti, protože na základě těchto terapií získávají stejné prožitky jako zdraví lidé. Je to cesta jak se mohou spoustu věcí naučit a smysluplně naplnit svůj volný čas.“

Iniciátorem akce byl Nadační fond Evraz, který dlouhodobě podporuje zdravotní zařízení věnující se dětem s diagnózou dětské mozkové obrny. V roce 2010 podpořil z uvedené oblasti celkem 42 projektů v celkové hodnotě 8,9 mil. Kč

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA