Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Džemfest ve znamení Jeseníků

Džemfest ve znamení Jeseníků

Zřejmě největší český rockový festival konaný pod střechou letos ponese výraznou stopu Jeseníků. Na zahajovacím večeru festivalu Džemfest zahraje kultovní kapela z Jeseníku Priessnitz.


Koncert se uskuteční v pátek 11. října v H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku. Zároveň zde otevře výstavu originálních fotografií Jeseníků renomovaný umělec Dušan Tománek, letošní držitel ceny Anděl. Hostům se budou navíc podávat speciality v podobě tradičních jesenických pokrmů včetně kolštejnského piva Bran či proslulého Absinthu Bairnsfather z Domašova.
Dramaturgie zahajovacího večera festivalu Džemfest není náhodná. Skupina Priessnitz a Dušan Tománek spolupracovali na filmové adaptaci populárního komixu Alois Nebel. Zpěvák Priessnitz Jaromír Švejdík se na filmu podílel coby kreslíř a ilustrátor, autorsky se podílel také na písních k filmu, Dušan Tománek pak na kinohitu působil jako filmový fotograf. Návštěvníci jeho výstavy v šumperském H-clubu dostanou možnost zhlédnout neobvyklé pohledy na Jeseníky prostřednictvím fotografií přenesených na velkoformátové plechy.
„Výjimečný program zahajovacího večera Džemfestu se nám podařilo zajistit díky spolupráci s Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, které s Aloisem Nebelem proslavuje celé Jeseníky. Sdružení navíc připraví pro návštěvníky stylové občerstvení v rámci své iniciativy Ochutnejte Jeseníky, takže hosté vernisáže mohou ochutnat nejen tradiční pokrmy připravené z místních surovin jesenických hor,“ doplňuje Ondřej Polák.
Zahajovací večer festivalu Džemfest s koncertem a vernisáží se uskuteční v H-clubu v pátek 11. října od 20 hodin.
Hlavní program Džemfestu vypukne o týden později 18. října v DK Šumperk, kde zahrají kapely Tři sestry, Toxique, Děda Mládek Illegal Band, The Prostitutes, Dead Popes Company a další.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA