Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Dům umění nabídne volný vstup na Mezinárodní den muzeí a galerií

Dům umění nabídne volný vstup na Mezinárodní den muzeí a galerií

 Galerie výtvarného umění v Ostravě, příspěvková organizace Moravskoslezského kraje připravila pro své návštěvníky volný vstup na oslavu Mezinárodního dne muzeí a galerií.


V pátek 18. května 2012 se uskuteční 35. ročník Mezinárodního dne muzeí a galerií. Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) se k této tradiční události připojí volným vstupem, který nabídne návštěvníkům Domu umění (Jurečkova 9) po celý den.

Mezinárodní den muzeí a galerií je globálně zaměřen na činnost muzeí a galerií po celém světě od Ameriky až po Oceánii. V tento den se organizace otevírají veřejnosti formou doprovodných programů, které se zabývají společenskými a kulturními tématy, či formou volných vstupů.

Letošní ročník Mezinárodního dne muzeí a galerií je zaměřen na téma „Muzea a galerie v měnícím se světě. Nové výzvy, nové inspirace“. Současný svět přináší neustále nové a nové technologie, nápady a velké množství informací. Muzea a galerie musejí na tyto rychlé změny adekvátně reagovat, ať už prostřednictvím využívání nových technologií (například využíváním aplikací v chytrých telefonech), či tlumočením pro zahraniční turisty nebo handicapované návštěvníky.

Mezinárodní den muzeí a galerií se koná každoročně od roku 1977. V letošním roce připravilo více než 30 000 muzeí a galerií ve 100 zemích světa zvláštní program či volný vstup při této příležitosti.

Více informací naleznete zde: http://imd2012.icom.museum

Výstavní sály Domu umění otevřeny od 10.00–18.00 hodin.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA