Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Druhý ročník projektu Ostrava zpívá gospel nabídne opět jedinečný zážitek - adventní koncerty ve dnech 20. 12. a 21.12. 2014

Druhý ročník projektu Ostrava zpívá gospel nabídne opět jedinečný zážitek - adventní koncerty ve dnech 20. 12. a 21.12. 2014

Druhý ročník projektu Ostrava zpívá gospel, jehož vyvrcholení v podobě dvou velkých koncertů se nezadržitelně blíží, se po své loňské úspěšné premiéře znatelně rozrostl. Samotný pěvecký sbor tvořený zájemci z řad ostavanů se rozšířil z původních 70ti na současných 110 členů. Také doprovodná kapela, kterou tvoří vynikající ostravští hudebníci od filharmoniků po jazzmany je o poznání větší, protože k ní v letošním roce přibyla celá dechová sekce. 


 

Terry English, hlavní dirigent a ředitel Ostrava zpívá gospel, nabízí tímto projektem všem Ostravanům možnost užít si v předvánočním čase gospelovou hudbu trochu jinak, než jak na to asi byli v posledních letech zvyklí. Tentokrát totiž ne v roli posluchačů, ale samotných zpěváků: „Ostrava zpívá Gospel, neboli zkráceně OZG, je sborem otevřeným pro všechny, kteří rádi zpívají. Žádné hudební konkurzy nepořádáme. Jedinou podmínkou účasti na projektu je, že se zpěváci musí zúčastnit sedmi zkoušek sboru. Co se týče doprovodné kapely, tvoří ji opravdu špičkoví hudebníci, zapojení v nejrůznějších ostravských orchestrech a hudebních uskupeních. Jsem přesvědčen, že jejich umění ve spojení s více než stohlasým sborem přinese po roce opět velký zážitek každému, kdo na jeden z koncertů OZG do „červeného“ evangelického kostela o posledním adventním víkendu zavítá. Je to ostatně mimořádný zážitek i pro samotné zpěváky a muzikanty. Bylo tomu tak loni a velmi se těším, že se to letos opět zopakuje. Na koncertu zazní jak moderní tak tradiční gospelové písně včetně takových klasik jako Oh! Happy Day nebo Lean on Me,” dodal English, který je se svou 25letou praxí ostříleným dirigentem a zakladatelem desítek podobných sborů.
Celý projekt zastřešuje nezisková organizace Ymca Ostrava-Poruba, která se v Ostravě dlouhodobě věnuje práci s dopívající mládeží prostřednictvím rock-gospelových sborů TenSing a organizuje pro tuto věkovou skupinu také další aktivity a akce jako např. multižánrový festival Youth for You(th).
Koncerty OZG proběhnou 20. a 21. prosince 2014 vždy od 18 hod. v kostele Českobratrské církve evangelické v Ostravě. Vstupenky je možné zakoupit v ostravských infocentrech, cena je 150 Kč, děti do 6 let a osoby se ZTP mají vstup zdarma.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA