Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Druhé kolo pro změnu ovládli Slováci!

Druhé kolo pro změnu ovládli Slováci!

Po dvoučlenném postupu polských kapel z prvních kol největší československé klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň se tentokrát stejný počin podařil skupinám ze Slovenska. Ze čtyř postupových míst si dvě pozice do čtvrtfinálových bojů vybojovaly skupiny Storyum z Bratislavy a Nexus ze Žiliny!


Prvně jmenovaní zvítězili poměrně jednoznačně v „crossoverovém“ kole v klubu Barrák v Ostravě, když se porota bez problémů shodla na vítězi a nejednoznačný byl spíše souboj o druhé a třetí místo. Kapela Emerald Shine z Nového Jičína rozhodně zaujala svým osmičlenným složením a pro tento styl netradičními nástroji, jakými jsou například flétna, housle, či dokonce harfa! I třetí účinkující tohoto kola, Corps of Noise z Chropyně, přesvědčili část poroty o faktu, že by měli postoupit právě oni, ale na výsledku to nic nezměnilo. Druhým úspěšným slovenským postupujícím, který stvrdil nadvládu našich východních sousedů v tomto kole, se stala parta Nexus ze Žiliny, která se představila v olomouckém Bounty Rock Cafe. V klubu Barrocko v Třinci se představily tři stylově podobné rockové kapely: Aeronaut z Brna, Sundial z Chomutova a Human Bazooka z Polska. Rozhodování poroty bylo velmi vyrovnané, nicméně technicky a zpěvem z ní, podle názoru poroty, vyčnívala vítězná parta Sundial z Chomutova. V havířovském Jazz clubu pak poprvé v tomto ročníku soutěže nastoupily jen dvě hudební skupiny.
„Ve středu ráno jsme se dozvěděli, že jedna z trojice kapel do Havířova nedorazí kvůli nemoci jednoho z hudebníků. Obratem jsme zajistili náhradní kapelu, nicméně i ona nám těsně před čtvrtečním kolem oznámila, že nemůže vystoupit. Dalšího náhradníka už se takto narychlo tentokrát nepodařilo zajistit. Vystoupili tak v Havířově jen dva soutěžící – brněnští Touchwood a domácí Pangolin,“ popisuje za porotu Marcel Gajdáček z pořádající Viking agency z Havířova s tím, že přesto šlo o skvělý koncert. Obě kapely předvedly skvělý výkon a v Jazz clubu vládla přátelská a vtipem sršící atmosféra. Vítězem tohoto kola se stal domácí Pangolin, kterému se podařilo postoupit do dalších bojů soutěže teprve poprvé v historii. Nicméně se koncert zamlouval i skupině Touchwood: „Drahý Havířove, milá Líhni… I když to nedopadlo, tak díky za super večer… Byli jste skvělí! Gratulace Pangolínům!“
Příští čtvrtek proběhnou ve všech zmíněných klubech už třetí základní kola. Nicméně soutěží letos v Radegast Líhni nejen hudebníci, ale i fanoušci, pro které pořadatelé připravili tzv. Soutěže pro fans. „Každý týden mohou naši fanoušci soutěžit na stránkách www.lihen.cz, nebo našem facebookovém profilu, o zajímavé ceny našich partnerů. Jsme rádi, že se vytváří komunita fanoušků, kteří věří i méně známým hudebním tvářím, chodí je podporovat na koncerty a my je zase na oplátku velmi rádi odměňujeme,“ dodávají pořadatelé. 

 

 

Autor: Marek Slonina

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA