Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Druhé čtvrtfinále soutěže za námi!!! Míříme do semifinálových kol ...

Druhé čtvrtfinále soutěže za námi!!! Míříme do semifinálových kol ...

A pocení porotců opět pokračovalo i na druhém čtvrtfinálovém kole soutěže, kdy moravské kluby ovládly kapely, které si vybojovaly postup ze základních kol.


Situace byla podobná jako minulý týden, kdy se do klubů, kde soutěž probíhá, sjely další postupující kapely ze základních kol a zabojovaly o své postupy do semifinále. A budeme se opakovat, ale kvalita zúčastněných skupin byla opět na vysokých úrovních a i porotci se shodli, že nazývat je amatérskými hudebníky začíná být čím dál těžší oříšek…

Ostravský klub Barrák včera rozezněly údery těžkého kovu a návštěvníci si užili pekelnou jízdu tří metalových spolků. První ovládli pódium slovenští Storyum, následováni core smečkou United Front z Týna nad Vltavou, a do třetice se představili bílovečtí úderníci Thieves in Streets. V tomto případě se prvenství a postup podařilo obhájit partičce United Front. „Rozhodování bylo opravdu mazec, všechny kapely podaly luxusní výkony a porota dávala opravdu své těžké hlavy dohromady“ říká Jirka Veselý, člen produkčního týmu pořádající agentury.
V třineckém klubu Barrocko se naopak více punkrockovalo a zdejší fanoušci si přišli zpříjemnit čtvrteční večer svižnou muzikou kapel Goofy Cow z Olomouce a dvou slovenských zástupců, skupin Čo Koho Do Toho z Vranova nad Ťoplou a Kto Chce Čo Chce z Bratislavy. Je vidět, že si názvy slovenské kapely vybraly opravdu punkově a vkusně. Vítězem třineckého kola se stala nakonec česká partička Goofy Cow.
V havířovském Jazz clubu vládla opět příjemná atmosféra pohodových koncertů, poprvé se v tomto klubu představily kapely April the First z Olomouce, kadaňský Jiný Rozměr a polští Blant. April the First zaujala porotce svým stylem hudby, který by se dal označit jako country rock a velice se hodnotícím členům líbil. Druhá kapela Jiný Rozměr opravdu dovezla pohodový rock v jiných rozměrech, kdy hlavně zaujal vokál sympatické zpěvačky. Třetí soutěžící byli polští Blant a zde si fanoušci vychutnali porci poctivého bigbítu s excelentním zpěvem dravé zpěvačky. Poslední jmenovaná kapela se stala i vítězem v tomto klubu.
Olomoucké Bounty Rock Café hostilo další skvělé party, svižné brňenskoznojemské N.O.D.U.R, pohodové a zpěvácky úžasné Ampli fire z Karviné a vítěze včerejšího kola, veselé a bigbítové ŇuŇu.
„Srdečně zveme na semifinálové koncerty ve čtvrtek 14. dubna, ale pozor!!!. Tyto se konají již jen ve dvou klubech na Moravě, a to v havířovském Jazz Clubu a v olomouckém Bounty Rock Café, kde budou soutěžit v každém z nich čtyři kapely, které postoupily z čtvrtfinálových kol. Doporučujeme rovněž návštěvu našich stránek www.lihen.cz a facebookového profilu. Každý týden zde soutěžíme s fanoušky o ceny našich partnerů a přinášíme zde nejčerstvější informace o soutěži. Příští týden zde zveřejníme i novou soutěž, která proběhne jen na semifinálových kolech a na Velkém finále Radegast Líhně o nejatraktivnější ceny pod názvem PROROcK RADEGASTU,“ dodávají pořadatelé. 

 

Autor: Marek Slonina

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA