Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Doprovodný program k výstavě Velká válka a Valašskomeziříčsko

Doprovodný program k výstavě Velká válka a Valašskomeziříčsko

Nově otevřené Muzejní a Galerijní Centrum v jižním křídle zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí připravuje v rámci výstavy Velká válka a Valašskomeziříčsko několik doprovodných programů. Nejbližší událostí bude ve středu 12. listopadu v 17 hodin komentovaná projekce historických fotografií s Jindřichem Zetěm s názvem Valašské Meziříčí v souvislostech s vojenskou historií. 


 

Jedná se o snímky z osobní sbírky týkající se historie města od napoleonských válek, až po rozpuštění meziříčských kasáren. Projekce fotografií s výkladem pana Zetě se bude konat ve výstavních prostorách přízemního patra Muzejního a Galerijního Centra.
Další z doprovodných programů se chystá na konec listopadu, kdy se uskuteční scénické čtení kapitol z vybraných literárních děl o první světové válce a před ukončením výstavy se připravuje beseda s historikem, který pohovoří o válce nejen ve Valašském Meziříčí, ale zasadí ji i do širších historických souvislostí.
Doprovodné programy v rámci výstavy Velká válka a Valašskomeziříčsko jsou přístupné široké veřejnosti zdarma. Vstup na výstavu je z I. nádvoří zámku Žerotínů. Pro aktuality a více informací sledujte stránky www.magc.cz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA