Úvodní strana » Zajímavosti » Dobročinný geocaching NAPILE Ostravice zná vítěze

Dobročinný geocaching NAPILE Ostravice zná vítěze

Ostravské Centrum Anabell, brněnská Generace Care, frýdecko-místecká Filadelfie U-Kryt a ostravská S.T.O.P. – to jsou neziskové organizace, které získaly finanční dar v rámci akce Dobročinný geocaching. Ten se uskutečnil minulou sobotu v areálu bývalé pily v obci Ostravice. Zábavný výlet do přírody byl určen nejen dospělým, ale i dětem, milovníkům turistiky a hledání pokladů. Finanční dar neziskovým organizacím poskytla společnost RIDERA REALITY.


Dobročinný geocaching NAPILE Ostravice zná vítěze

Ostravské Centrum Anabell, brněnská Generace Care, frýdecko-místecká Filadelfie U-Kryt a ostravská S.T.O.P. – to jsou neziskové organizace, které získaly finanční dar v rámci akce Dobročinný geocaching. Ten se uskutečnil minulou sobotu v areálu bývalé pily v obci Ostravice. Zábavný výlet do přírody byl určen nejen dospělým, ale i dětem, milovníkům turistiky a hledání pokladů. Finanční dar neziskovým organizacím poskytla společnost RIDERA REALITY.

Výherci šeků na 10 000, 5000, 3000 a 1000 Kč

Deset tisíc korun za první místo získalo ostravské Centrum Anabell, z.ú., věnující se odbornému sociálnímu poradenství, za které soutěžila Kateřina Sloviaková, která v organizaci pracuje.

Pět tisíc korun za druhé místo získala brněnská pečovatelská služba Generace Care z.ú., pro niž peníze vyhrál Rudolf Chmelař, který v organizaci pracuje.

Tři tisíce korun získalo frýdecko-místecké nízkoprahové zařízení pro děti a mládež o.s. Filadelfie U-Kryt díky Kristýně Krolákové, která mu šek na 3000 korun za třetí místo věnovala.

Tisíc korun za čtvrté místo získala ostravská dobrovolná nezisková organizace napomáhající sociálně potřebným S.T.O.P., z.s., za níž soutěžil Daniel Bednář.

Finanční dar neziskovým organizacím poskytla společnost RIDERA REALITY, současný vlastník areálu NAPILE Ostravice, kde se akce Dobročinný geocaching uskutečnila. Všem výhercům gratulujeme a děkujeme za účast!

Netradiční dobročinná geocacherská akce se uskutečnila v sobotu 30. září v areálu bývalé arcibiskupské pily v obci Ostravice. Úkolem hráčů bylo najít v areálu NAPILE Ostravice a jeho blízkém okolí celkem 25 ukrytých schránek tzv. kešek. Každá z nich byla ohodnocena určitým počtem bodů dle náročnosti. K jejich hledání hráči obdrželi mapu rozmístěných kešek a jejich GPS souřadnice. Úkolem bylo v co nejkratším čase najít co nejvíce ukrytých schránek. Čtyři nejúspěšnější hledači kešek obdrželi šek, který mohli věnovat libovolné neziskové organizaci působící v ČR. O výhru soutěžili i pracovníci neziskových organizací a zapojily se i děti, pro které byl připraven dětský okruh s drobnými dárečky. Díky příjemnému prosluněnému počasí se všichni dobře bavili.

 

Areál NAPILE Ostravice je areál bývalé arcibiskupské pily v obci Ostravice v podhůří malebných Beskyd. Více než 100 let tvořil srdce obce a zaměstnával až 150 lidí. Současný vlastník areálu, společnost Ridera Reality, připravuje jeho rekultivaci, díky níž dojde k zásadní přeměně a oživení celého území bývalé pily. Do budoucna by se tato lokalita měla stát součástí obce, otevřít se lidem a být ku prospěchu nejen obyvatel obce Ostravice, ale i okolních měst a obcí. Již teď areál NAPILE Ostravice nabízí každý pátek až neděli zázemí pro turisty a cyklisty. Kromě občerstvení v nově postaveném bistru podle architekta Kamila Mrvy a pod záštitou známého architekta Josefa Pleskota zde funguje cyklopoint s náhradními díly ke kolům, cyklomateriálem, elektronabíječkami, montážními stojany, mycím koutem s vysokotlakou pistolí, ale i úschovnou batohů a tašek. Pro milovníky horských kol a BMX jsou zde zcela zdarma k dispozici tři pumptrackové dráhy. Dráhy si lze pronajmout i k soukromým tréninkům nebo pro firemní akce. V areálu NAPILE Ostravice se také konají zajímavé akce pro veřejnost a zejména pro rodiny s dětmi a je vhodně situovaným východiskem pro výstupy na Lysou horu. Areál NAPILE Ostravice je uzpůsoben pro pohyb osob s pohybovým znevýhodněním. Je velmi dobře dostupný osobním automobilem, ale i vlakem (nachází se přímo u konečné vlakové zastávky v obci Ostravice). Nepřetržitě a zcela zdarma zde funguje také odstavná plocha pro osobní automobily.

Podrobnější informace k areálu NAPILE Ostravice naleznete na facebookovém profilu areálu 

https://www.facebook.com/NapileOstravice/?ref=br_rs.

 

 

Více informací:

Kateřina Šreková, mluvčí areálu NAPILE Ostravice

 

Tel.: 731 501 311, e-mail: srekova@silverbc.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA