Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Do Jeseníků za ptačím zpěvem a ryzím pivem

Do Jeseníků za ptačím zpěvem a ryzím pivem

Jedinečná příležitost vyrazit do Jeseníků na ornitologickou výpravu se naskytne všem milovníkům přírody v sobotu 18. dubna. Expedici povede zkušený odborník Zdeněk Vermouzek, ředitel České společnosti ornitologické, který účastníky pochodu naučí poznávat některé druhy ptáků nejen podle vzhledu, ale i hlasu


 

„Určování ptáků je výborná zábava i kousek umění,” říká Zdeněk Vermouzek, který dokáže pohledem rozeznat na 300 druhů ptáků, což jsou prakticky všichni žijící v Evropě. „Vůbec nemusíme být odborníky na to, abychom mohli ptačí zpěv, ladnost jejich letu i všelijaké další životní projevy pozorovat a obdivovat. Stačí se umět dívat a naslouchat,” dodává známý ornitolog.

V dubnu se ptáci připravují na hnízdění a ozývají se zpěvem prakticky po celý den. Obecně ale platí, že nejlépe se pozorují ráno a proto také sraz účastníků ornitologické výpravy je už o půl osmé v areálu pivovaru Holba u Pivovarské restaurace v Hanušovicích, kam se výprava vrátí po zhruba dvou a půl hodině. Stylová Pivovarská restaurace nabízí místní speciality a příjemné posezení u ryzího piva z hor. Její součástí je Pivovarské muzeum s pivovarnickou expozicí, věnovanou výrobě piva kdysi a dnes. Objekt se nachází přímo v areálu pivovaru Holba s atraktivním výhledem na pivovarské rybníky a nabízí možnost ubytování v moderních apartmá.
 

 

Právě ve zmiňovaném Pivovarském muzeu najdou útočiště členové ornitologické výpravy, pokud bude nad Hanušovicemi panovat nevlídné počasí.

 

Počet účastníků je omezen, proto je zapotřebí potvrdit účast předem na email muzeum@holba.cz nebo telefonicky na číslo 724 776 384.

 

 

 

Zdroj: NavstivteJeseniky.cz 


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA