Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Do Jeseníku míří prestižní Velká cena cestovního ruchu

Do Jeseníku míří prestižní Velká cena cestovního ruchu

Sdružení cestovního ruchu slaví mimořádný úspěch. Šumperská organizace, která hájí zájmy jesenických hor na celorepublikové úrovni, obdržela Velkou cenu cestovního ruchu. Nejprestižnější ocenění v oblasti turistického managementu převzal ve čtvrtek 16. ledna ředitel Sdružení Jan Závěšický. Cena byla Sdružení udělena za kampaň Ochutnejte Jeseníky.


„První místo! To jsme nečekali a hodně nás to potěšilo. Doufám, že se z ceny budou radovat i naši partneři, je to totiž rozhodně cena za týmovou práci. Úspěch slavíme i díky restauracím, které se do spolupráce zapojily. Díky nim a místním producentům mají návštěvníci Jeseníků k jídlu i pití kvalitní nabídku, která je spojena s našimi horami,“ raduje se Jan Závěšický, ředitel Jeseníky – SCR. „Lví podíl na tomto prestižním úspěchu má také Olomoucký kraj, který naše Sdružení ininiciativu Ochutnejte Jeseníky dlouhodobě podporuje,“ dodal Závěšický. Olomoucké hejtmanství navíc získalo v soutěži 2. místo za turistickou kampaň „Olomoucký kraj – vaše pohodová dovolená“. A to není vše, za náš kraj uspěly také Priessnitzovy léčebné lázně, které obsadily 3. místo v kategorii „Nejlepší lázeňský balíček“.
Velkou cenu cestovního ruchu udělují od roku 2008 Veletrhy Brno a C.O.T. media za výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu. V pěti kategoriích letos splnilo podmínky zařazení do soutěže 100 přihlášek, o jednadvacet více než loni.
„Podle slov poroty byla na naší kampani oceněna nápaditost, propojení několika služeb a také úspěšné oslovení cílové skupiny,“ dodává autor vítězné kampaně Ondřej Polák.
Oceněná kampaň Ochutnejte Jeseníky informuje veřejnost o stejnojmenné iniciativě, která si klade za úkol vrátit do jídelníčků jesenických restaurací původní recepty zdejších horalů za použití místních surovin. Iniciativa spolupracuje s místními odbornými garanty a regionálním značením výrobků JESENÍKY – originální produkt. Ochutnejte Jeseníky navazuje také na národní iniciativu Czech Specials, která pod hlavičkou vládní agentury CzechTourism a Asociace hotelů a restaurací České republiky podporuje kvalitní českou gastronomii.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA