Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Dny NATO v Ostravě letos přichází s další novinkou. Těžit z ní může především český průmysl.

Dny NATO v Ostravě letos přichází s další novinkou. Těžit z ní může především český průmysl.

Součástí letošního ročníku akce Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky bude první ročník mezinárodní výstavy leteckého průmyslu FLYIN 2011.


Návštěvníkům této prestižní mezinárodní akce by měla výstava přinést možnost prohlédnout si „krásu a eleganci civilních letadel“, českému leteckému průmyslu pak příležitost prezentovat se na největší letecko-bezpečnostní akci ve střední Evropě. Ne náhodou totiž právě čeští výrobci patří v této oblasti k světové špičce a je předpoklad, že budou hlavními vystavovateli na „domácí půdě“. Organizátoři očekávají, že nový projekt pomůže i firmám v ostravském regionu.

Výstava FLYIN navazuje na dřívější projekt společnosti Veletrhy Brno a.s., která na Letišti Leoše Janáčka Ostrava organizovala veletrh, nicméně rozhodla se v něm nepokračovat. „Vzhledem k tomu, že spatřujeme v prezentaci leteckého průmyslu potenciál a vnímáme ji jako jeden z dalších pilířů, jak vyjít vstříc požadavkům a přáním řady fanoušků letectví, rozhodli jsme se projekt mezinárodní výstavy leteckého průmyslu FLYIN podpořit,“ potvrzuje Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000, které stojí za již v Evropě prosazeném a známém projektu Dnů NATO v Ostravě. „Když jsme před deseti lety organizovali první ročník, nikoho z té hrstky nadšenců nenapadlo, že se tato akce jednou zařadí do pomyslné evropské extraligy. Začátky jsou vždy těžké, ale je-li vůle a víra, lze mnohé dokázat,“ dodává. Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky jsou nyní nejnavštěvovanější dvoudenní akcí v České republice (v roce 2010 ji navštívilo 185 000 návštěvníků) a největší letecko-armádně-bezpečnostní akcí ve Střední Evropě.
Podle Pavlačíka jde o obrovský potenciál a zázemí, které může tato již tradiční akce výstavě FLYIN a především jeho účastníkům nabídnout. „FLYIN se stává plnohodnotnou součástí naší tradiční akce, přičemž jako taková je prezentována,“ podotýká Pavlačík. Nový projekt byl měl být podle něj přínosný nejen pro český letecký průmysl, ale rovněž pro firmy z Moravskoslezského kraje. „Řada našich spolupracujících a dodavatelských firem je dlouhodobě právě z našeho regionu. Zahájením výstavy FLYIN rozšiřujeme možnosti spolupráce například v oblasti výstavnictví a veletržních služeb,“připomíná Pavlačík a uvádí konkrétní příklad, a to dohodu na realizaci expozic výstavy s ostravskou společností AIVR, která má v této oblasti bohaté zkušenosti na Výstavišti Černá louka,“ uzavírá.
„Výstava FLYIN volně navazuje na předcházející veletrh, avšak svým charakterem je určena především profesionálům z všeobecného a business letectví. Zaujme ale rovněž širokou veřejnost, která jejich služeb využívá,“ upozorňuje na rozdíl Leoš Liška, jednatel společnosti OKA flight services, která se zhostila managementu odborné části výstavy. Ta spočívá především v zajímavé nabídce odborných seminářů a prezentací garantovaných Českým vysokým učením technickým Praha, Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a Leteckou amatérskou asociací České republiky. Určená je přitom nejen samotným vystavovatelům a jejich hostům, ale rovněž studentům leteckých oborů a všem zájemcům o letectví a létání. „Jsme přesvědčeni, že rovněž příležitost prezentace svých výrobků a služeb desetitisícům návštěvníků Dnů NATO v Ostravě je pak pro vystavovatele více než přínosná,“ dodává Liška. Obdobná výstava, co do velikosti a nabídky návštěvnického potenciálu a možností prezentace, přitom ve střední Evropě není.
Mezinárodní výstava leteckého průmyslu FLYIN 2011 se uskuteční ve dnech 23. – 25. září 2011, přičemž první den je určen pouze odborné veřejnosti, následující dva pak jsou volně přístupné všem. Koná se v rámci areálu akce Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Bližší informace naleznete na www.flyin.cz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA