Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Dny NATO - Důležité informace o příjezdu a parkování

Dny NATO - Důležité informace o příjezdu a parkování

O úspěchu Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR a spokojenosti návštěvníků nerozhoduje pouze program a náplň akce přímo na letišti, ale rovněž co možná nejlépe zvládnutá doprava tam i zpět. Před odjezdem Vám proto přinášíme aktuální formace, jak bude organizačně zajištěna doprava a centrální parkoviště. 


Jak již bylo mnohokrát řečeno, příjezdové komunikace k areálu mošnovského letiště mají svou technicky omezenou kapacitu a ani není v okolí letiště jiná vhodná parkovací plocha než stávající "centrální parkoviště". Pro zmírnění ranního náporu jej letos oevíráme již v sedm hodin ráno.

Kolonám na příjezdu se však není možné vyhnout, dopravu budou řídit desítky policistů a desítky pracovníků pořadatelské služby. Pro usnadnění situace Vás proto prosíme, abyste uposlechli jejich pokynů. Situace bohužel každoročně silně komplikují neukáznění řidiči, kteří parkují podél silnic, otáčejí se na úzkých cestách a blokují tak provoz.

Zvažte proto tedy i využití alternativních způsobů dopravy autobusem z Ostravy, z větších vzdáleností vlakem do Studénky s následným přestupem na kyvadlovou autobusovou dopravu anebo na kole či pěšky z bližší vzdálenosti.

Podrobnosti o možnostech dopravy na Dny NATO naleznete v sekci DOPRAVA (natodays.cz)

Přestože budete přeci jen preferovat automobil, vynaložíme veškeré úsilí, abychom s významnou pomocí dopravní policie udrželi silnice co nejlépe průjezdné i pro řidiče, kteří nesměřují na Dny NATO.


Parkovné na centrálním parkovišti:
Motocykl 70 Kč
Automobil 150 Kč
Autobus 500 Kč
 

  • Oproti loňsku se zvýšily poplatky za parkování. K tomuto kroku jsme byli po několika letech donuceni z několika důvodů: Jednak se sdružení Jagello 2000 stalo plátcem DPH. Kvůli účasti akrobatických skupin nemůžeme pro parkoviště využívat jako v uplynulých letech betonovou plochu, a proto si technické vymezení alternativní plochy o stejné kapacitě žádá náročnější technické zajištění - výrazně vyšší počet zábran i pracovníků pořadatelské služby. Jako benefit ale budou mít zde parkující možnost shlédnout zmíněné letouny akrobatických skupin, které budou umístěny přímo naproti centrálního parkoviště.
  • Mějte prosím též připravenu přesnou částku na parkování. Výrazně to urychlí odbavování a čekání.
  • Z parkoviště k branám areálu vede okolo přistávací dráhy cesta dlouhá necelý 1 km. Zkrátit tuto docházkovou vzdálenost není z důvodu zachování bezpečnosti letištního provozu možné.
     

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA