Úvodní strana » Zajímavosti » Divadlo loutek se mění v Muminí údolí

Divadlo loutek se mění v Muminí údolí

  Ostrava, 7. 6. 2018 – Finská návštěva v ostravském Divadle loutek – v pátek 8. července v 17 hodin proběhne premiéra inscenace Muminci: Čarodějův klobouk. Poslední premiéra této sezóny v režii umělecké šéfky Divadla Petra Bezruče Janky Ryšánek Schmiedtové divákům přináší podivuhodné příběhy známých postaviček z knih finské spisovatelky Tove Janssonové.  


 

Jsou bílí, připomínají malé hrošíky a mají spoustu přátel, se kterými zažívají zvláštní dobrodružství. Děti i dospělí po celém světě je znají jako Muminky a světlo světa spatřili díky finské spisovatelce Tove Janssonové. V divadelní adaptaci knihy Čarodějův klobouk s nimi návštěvníci Divadla loutek prožijí kouzelné probuzení po zimě a najdou velký a tajemný cylindr, který jim připraví mnoho zábavy i zmatků. Muminci a jejich přátelé budou létat na obláčcích, Muminek se ztratí a pak zase objeví, celá rodinka Muminků připluje na neznámý ostrov, kde potkají svítící Hatifnaty, a setkají se také s Moranou či Čarodějem.

 

 

 

Inscenaci režíruje Janka Ryšánek Schmiedtová, která s Divadlem loutek spolupracovala již dříve na dětském rockovém muzikálu Malá Mína zmlsaná. Výprava inscenace je výrazná a bohatá. Scénu navrhl David Janošek, o kostýmy a loutky - které musí přesně odpovídat ilustracím Tove Janssonové - se postarala Markéta Sládečková. Hudbu složil Mario Buzzi.

 

 

 

Je to výlet do fantastického světa, do něhož se autorka muminích knížek ráda opakovaně vracela. Ne náhodou se sem poprvé vypravila v době vrcholící 2. světové války… I v dnešní, o něco klidnější době, je záhodno na chvíli utéci ze všední reality a prožít si s muminky jejich dobrodružství. Třeba se nám pak v muminí údolí v našich očích promění i „obyčejný“ kvetoucí park,“ říká dramaturgyně Daniela Jirmanová.

 

 

 

V inscenaci vystupují Ondřej Beseda, Aneta Červená, Ivan Feller, Božena Homolková, Vladimíra Krakovková, Richard Liberda, Lenka Sedláčková a také nová posila hereckého souboru Petr Sedláček.

 

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA