Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Divadlo loutek Ostrava zahajuje sezónu

Divadlo loutek Ostrava zahajuje sezónu

Divadlo loutek Ostrava zahajuje sezónu premiérou Zlatovlásky a jubilejním ročníkem festivalu Spectaculo Interesse  


V neděli 1. září odpoledne se na náměstí Msgre Šrámka otevírá nová divadelní sezóna, od pondělí 2. 9. už bude Divadlo loutek Ostrava hrát malým i velkým divákům pravidelně každý den mimo soboty. Do nové sezóny si DLO připravilo 4 premiéry a festival Spectaculo Interesse, který od 22. do 27. září přivede do Ostravy loutkářské umění z celého světa už po desáté.

Loutkářský festival zahájí Zlatovláska
V září zahraje DLO pro veřejnost představení Z Deniku Ostravaka (2. 9.), novou inscenaci loňské sezóny Šaryk vzpomíná (9. a 30. 9.) a Lebensraum (16. 9.) - vždy v pondělí od 18 hodin. První premiérovou inscenaci sezóny 2013/2014 připravují ostravští loutkáři už na pátek 20. září. Půjde o klasickou pohádku Zlatovláska, kterou divadlo uvede v půvabné veršované verzi českého básníka Josefa Kainara. Tímto představením bude zároveň zahájen v neděli 22. září jubilejní, desátý ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, jehož se letos zúčastní soubory a umělci ze 13 zemí tří kontinentů. Festival potrvá až do pátku 27. 9. a divákům představí přes třicet špičkových inscenací.

Pohádkové premiéry
Také další nová představení budou z „říše pohádek“. V listopadu DLO uvede Werichovu pohádku Královna Koloběžka První. V novém roce diváky čeká autorská pohádková inscenace Martina Geišberga (v DLO už realizoval představení O víle menší než zrnko máku) O neposlušné Aice a na jaře pak přibude Šíleně smutná princezna.
Kromě představení nových i těch z předchozí sezóny bude DLO i nadále pokračovat v tradici „hudebních úterků“, které se konají vždy poslední úterý v měsíci a jsou věnovány koncertům menšinových žánrů. V září bude s ohledem na festival hudební úterý už 17. 9. a ponese se ve znamení francouzských šansonů Sylvie Bee.
Novinkou repertoáru DLO jsou od loňska představení „Přesčas“, která vznikají z tvůrčích iniciativ členů hereckého souboru v jejich volném čase - prvním takovým představením byla inscenace „Půldruhé hodiny zpoždění“, která uzavírala loňskou sezónu.

Jdeme za Vámi - 1. září předprodej na náměstí
V neděli 1. září odpoledne se otevírá nová divadelní sezóna společnou akcí všech ostravských divadel pod širým nebem na náměstí Msgre Šrámka, před Divadlem Jiřího Myrona. Divadlo loutek Ostrava ji zahájí v 16 hodin pohádkou na japonské motivy Jak cvrček ke své písni přišel. Interaktivní představení zahrají herci DLO Eva Baláková a Ondřej Beseda, kteří jsou také autory textu i hudby. Už před pohádkou - od 15 hodin - si mohou malí návštěvníci vyrobit svou vlastní loutku nebo masku. Naučí je to zkušení lektoři v rámci tvůrčí dílny pro děti. Od 15 hodin bude na náměstí také možné zakoupit vstupenky na zářijová a říjnová představení pro veřejnost, včetně všech představení festivalu Spectaculo Interesse a první premiérové pohádky Zlatovláska.

Během sezóny odehraje DLO více než 600 představení a nastuduje 5 nových inscenací.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA